Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen elvesztem a szakdolgo...

Teljesen elvesztem a szakdolgozat írásomat tekintve, abszolút nem megy nekem meg most sem értem ,hogyan kene felépíteni. Valaki esetleg tudna segíteni ? Hallássérültekkel foglalkozom.

Figyelt kérdés

A kontulensem mindig csak azt mondja ez elégtelen ez nem jó ,ez másolás.

Én eddig azt csináltam ,hogy elolvastam egy könyvbe egy fejezetet és átírtam minden mondatot teljesen es azt írtam le. Szóval abszolút nem másoltam hanem átírtam.

Elvagyok akadva hogyan fuzhetnek hozza pl saját gondolatokat. Igazából úgy az egésszel elvagyok veszve,szóval ha valaki segítene vagy tud olyanról esetleg aki segítene megköszönném.



2022. febr. 10. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

"elolvastam egy könyvbe egy fejezetet és átírtam minden mondatot teljesen"

Nem gonoszkodásból, de ez tényleg nem egyetemi szint, ezt egy középiskolás is meg tudja csinálni. A szakdolgozat lényege az irodalomkutatás. Amúgy ilyen helyesírással tényleg nagyon siralmas lesz az a dolgozat.

2022. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Sokaknak, ha nem a legtöbb egyetemistának gondot okoz a szakdoga megírása, mivel erre nem készítenek fel az évek folyamán, konkrétan önállóan gondolkodni sem tanítanak meg, hanem általános elsőtől kezdve az az elvárás, hogy a gyerek bebiflázza a leadott anyagot és kész. Én a második egyetemi szakomra járok, és egyetemen is ugyanezt tapasztalom. Aztán meg ott állsz hirtelen a 30/50 oldalas szakdoga/diplomamunka előtt, és pánikolsz hogy mégis mit kéne csinálni, ami természetes, főleg ha nem vagy megáldva írói, rizsázó vénával.

Először is legyél tisztában azzal hogy miről akarsz írni, oszd nagyjából fejezetekre, alfejezetekre a irományt, tehát építsd fel szerkezetileg a szakdogát. Mindehhez keress szakirodalmat, cikkeket, interneten és könyvtárban egyaránt. Ha egy-egy mondatot ragadsz ki valahonnan (amit nyilván behivatkozol), azzal kapcsolatban is el tudsz indulni, anyagot keresni hozzá, rizsázni róla. Azt ne csináld, hogy az egész fejezet ugyanazon könyvön/cikken stb. alapul. Sokat segít a helyzeten az is, ha már előre elolvastad az addig gyűjtött irodalmat, így rögtön össze tudod foglalni a tartalmukat, és nem utólag kell folyamatosan kiegészítgetni, összehangolni az írást. Ha olyan témáról írsz amivel kapcsolatban statisztikák lelhetőek fel, használd ezeket is bátran, csinálj excel diagramokat, amik hasznosak mert egyrészt foglalják a helyet, másrészt, a diagramról sok adatot szöveg formájába lehet ömleszteni, amivel szintén telnek az oldalak. És nem utolsó sorban, nézd meg hogy hogyan néz ki egy kész szakdolgozat, sokat megtalálni a neten is feltöltve.

Tudom milyen stresszes ez a helyzet, de ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, és mindenki meg tudja írni a szakdogát, a záróvizsga sokkal rosszabb lesz :D

2022. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
93%
Amúgy ha elolvasol pár másik szakdolgozatot, vagy legalább bele-beleolvasol párba, már az sokat segít. Legalább látod, mi is egy szakdolgozat - mert nagyon nem az, hogy valamely szakirodalmat lemásolsz úgy, hogy átfogalmazod, aztán annyi.
2022. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
Milyen egyetemre jársz??
2022. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
92%
Mint már írták, először csinálj egy tartalomjegyzéket arról amikről fontos szerinted írni. Később ezt még átnevezheted és a sorrendjén is változtathatsz, de jó ha valamelyest egy tartalmi sorban vannak. Utána minden részhez keresel forrásokat és látni fogod mit érdemes írni. Ha kb kész még átnézheted, hátha eszedbe jut még ez meg az.
2022. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!