Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek jó ötlet? (kifejté...

Szerintetek jó ötlet? (kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Lassan végzek az egyetemmel, és kéne szemezgetni a szakdolgozat témákkal. Úgy gondoltam, hogy a Bitcoin és egyéb kriptovaluták témakörből írnám a szakdolit. Van-e szerintetek erre megfelelő mennyiségű szakirodalom, tudományos cikk? Az nem baj, ha esetleg más nyelven van csak, a lényeg hogy lehessen válogatni. Tudtok esetleg mondani szerzőket, akik már írtak erről a témáról? Egyáltalán jó ötlet lehet erről írni?


A teljes képhez hozzátartozik, hogy gazdinfó szakon vagyok, és ez a téma szerintem gazdasági és informatikai kérdéseket is erősen boncolgat. Amúgy programozni és matekozni nem tanultam meg az évek alatt kb egyáltalán, a gazdasággal kapcsolatos tantárgyak érdekelnek inkább, viszont attól tartok, hogy szakdoli témában azt várják el, hogy az infó részét emeljem ki. Konkretizálva erre a témára pl. hogy miként épül fel a blokklánc, milyen algoritmusok léteznek az ilyen kriptopénzek létrehozásakor stb. Nem tudom, hogy így is jó ötlet lenne-e belevágni. Mi a véleményetek?



2017. dec. 6. 08:14
 1/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

Széles körű és aktuális téma, informatikai és gazdasági szempontból is rengeteget lehet róla írni, szóval szerintem jó téma.


Találtam egy linket, maga a cikk talán önmagában nem mond újat, viszont jelentős forráslista van a végén, talán hasznos lehet.

[link]

2017. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szerintem is jó ötlet, de el kéne dönteni, hogy a bitcoinról írsz, s a többi kriptovalutát megemlíted, vagy a kriptovalutákról írsz s a bitcoint mint első és jelenleg legfőbb kriptovalutát kiemeled.

azonban ha az infó részét emeled ki akkor el kell gondolkozni azon nem lenne e jobb az ethereumról, írni, esetleg a bitcoin mellett azt is kiemelni, esetleg a kettőt összehasonlítani, stb.

A blockchain technológia túl tág témakör, informatikai, gazdasági, biztonsági kérdés, maga a bitcoin meg jelenleg még pszichológiai témakör is lehetne. Fontos mozzanat pl. , hogy a befektetőknek kb. 70%-a nem érti mi az hogy blockchain technológia, sokan még a bitcoint magát se értik, sok befektető még a tőzsdei és egyéb gazdasági fogalmakkal sincs tisztában.

2017. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!