Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor beszélünk nyílt és...

Mikor beszélünk nyílt és mikor zárt intervallumról??

Figyelt kérdés

Van már ilyen kérdés, ahol van matematikai példa hozzá, meg "bonyolult" leírás.

Konkrétan leírnátok nekem úgy, hogy pl zárt intervallumban benne van-e a megadott szám vagy nincs??



2022. febr. 23. 16:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Igazából amiatt is írtam ki a kérdést, mert néhány feladatnál (pl programozásból) van ilyen, hogy zárt vagy nyílt intervallumon kell dolgozni. Szóval vagy meg van engedve ott az egyenlőség vagy nincs. Így google keresőben szoktam ránézni, mikor nagy ritkán előjön egy ilyen példa és akkor futok bele azokba a hosszas leírásokba, akik konkrétan definíciók. De akkor még ugye azokat is értelmezni kell. Így meg egy pillanat alatt kéznél lenne akkor bárkinek, ha esetleg hasonló témakörben felcsapja a google keresőt.
2022. febr. 23. 16:23
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Akkor zárt, ha benne van az intervallum határán lévő szám, és akkor nyílt, ha nincs.


(3, 10]

3 < x <= 10

2022. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha pl. ]3;6] -ról beszélünk akkor a minimum érték ami benne van az az a szám ami 3-nál nagyobb de max 6. Például a 3,000001 az már benne van az intervallumban.
2022. febr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!