Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori (PhD) képzésben mi a...

Doktori (PhD) képzésben mi a plágium következménye?

Figyelt kérdés

Ha egy doktoranduszt valaki jelent plágium miatt vagy nem jelentik, de valahogyan kiderül, akkor általában annak mi a következménye?

A disszertációban elkövetett plágium miatt biztos nem védheti meg a munkáját.

És ha tanulmányban, publikációban plagizál valaki, akár több alkalommal, annak mi a következménye? Egyáltalán érdekel ez bárkit is vagy ha csak tanulmányról van szó, akkor tojnak rá?


Ismerek valakit, aki sejtésem szerint plágiumot követett el, sőt, biztos vagyok benne, mert van egy ehhez kapcsolódó kötelező kurzus ahol konkrétan ki lett mondva, hogy mi az, ami helytelen és melyik eset mennyire súlyos, onnan tudom. Jelenteni nem merem, de azért kíváncsi lennék, hogy egyébként az ilyeneket hogy szokás büntetni, van-e következménye.



2022. febr. 24. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
volt ugye egy komolyabb esetünk, korábbi olimpiai bajnok, később politikai pályára álló, akit emiatt megfosztottak a dr címétől
2022. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Data Scientist ***** válasza:
100%
A disszertációkat minden esetben átküldik hivatalos ellenőrző szoftveren. Ha ez a szoftver nem kap el valamit, és utólag kiderül, akkor fegyelmi bizottságot hívnak összes, és az egyetem vezető testülete (Board vagy hasonló) dönt az esetről. Végső soron a doktori címtől való megfosztás és az egyetemről való végleges kizárás lehet a szankció.
2022. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsed, akár névtelenül!

A tudományos életet teszed tisztábbá vele.

Ha kell segítség, írj privátban.

A 22. kerületben hamis PhD-t használt egy nő, egyszerűen más PhD oklevelében átírta a nevet.

2022. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!