Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez plágiumnak számít?

Ez plágiumnak számít?

Figyelt kérdés

Most írom a szamdolgozatom és rengeteg angol forrásom van (könyvek,tudományos cikkek).

Ezeket lefordítom magyarra,picit átfogalmazom és úgy írom bele a szakdogába.

Ez nem számít plágiumnak ,ugye? Hiszen forrás alapján kell megírni a szakdogát,szóval ugyanazt írjuk,csak pocit átfogalmazva,nem ?



2021. nov. 7. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem ide tartozik, de mi a leadási határidőd?
2021. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha meghivatkozod rendesen, akkor nem, különben természetesen annak számít.

Jó esetben nem ugyanazt írod, mint ami a forrásokban van, mert akkor abban mi az önálló munka? A forrásokból információt nyersz, ami szükséges a munkádhoz, vagy ha valami annyira lényeges, idézel belőle, de az nem igazán pálya, hogy szépen összeollózod belűlük kicsit árfogalmazva. Ez az egyetemed szabályzatában kell, hogy benne legyen, mi megengedett és mi nem, illetve mit várnak el. Valószínűleg nem azt, hogy angol cikkek átfogalmazásából összedobj valamit.

2021. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy forrással kell valamot megírni az nem azt jelenti hogy ugyanaz átfogalmazva. Hanem azt hogy te a saját érveidet alátámasztod forrásokkal, vagy valamilyen szempont szerint írsz arról a forrásban elhangzottakról, de az hogy kb lemásolsz valamit, az igen, plágium. És meg kell jelölnöd mot használtál fel, akkor is ha lefordítod.
2021. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy írod le mint ha a saját elgondolásod, eredményed, véleményed stb. lenne, akkor az úgy plágium. Ha hivatkozol rá hogy honnan szedted amit írtál akkor nem plágium. Ha az egészet összeollózod de hivatkozol következetesen akkor azt nem lehet plágiumnak nevezni, legfeljebb nem felel meg a követelményeknek mert kevés benne az önálló gondolat, eredmény stb.
2021. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
De ha a betűméretet megváltoztatom, akkor már biztos nem plágium, igaz?
2021. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

December 13 a leadás.

Oké,de nyilván források alapján írom,hiszen magamtól honnan szedném a dolgokat??

Egyedül e befejezésben vannak teljesen önálló gondolatok,hogy mire jutottam a hipotézis vizsgálata során.

2021. nov. 7. 21:38
 7/20 A kérdező kommentje:

Nyilván végig hivatkozok.

De pl van olyan bekezdés amit lefordítottam egy angol könynől és úgy írtam bele igyanazt csak magyarul,de a bekezdés végén odaírtam hogy pl (xy, 2014)

2021. nov. 7. 21:39
 8/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem április 30-ig kell leadnom, jövőhéten kezdem el írni. Szerinted elég idő lesz?
2021. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nyilván elég...

Én leadás előtt 2 hónappal kezdtem el írni.

2021. nov. 7. 21:45
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Azt ugye tudod, hogy hipotézist csak matematikai statisztikával tudsz igazolni vagy cáfolni? Általában inkább kutatási kérdéseket ajánlott feltenni.
2021. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!