Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol kell elkezdenem, hogyha...

Hol kell elkezdenem, hogyha HR-esnek akarok tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyesen vagyok itthon, 25 éves vagyok, de érdekelne a HR szakma. Jelenleg van egy lehetőség, hogy OKJ képzésen tanuljak HR-esnek. Ez nem elég, ahhoz hogy HR-esként dolgozzunk egy cégnél, ugye? Hogyha egyetemre szeretnék menni, azt az OKJ tanfolyam után is megtehetem? És hogyha egyetemre szeretnék menni, akkor oda milyen feltételek kellenek? Levelezőn lehet csinálni?
2022. márc. 4. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
68%

1) már nincs OKJ.

2) elég lehet a középfokú képzettség, munkahelye válogatja.

3) igen, mehetsz egyetemre középfokú képzés után.

4) ha egyetemre akarsz menni (emberi erőforrások szak), akkor kell legalább 1 emelt érettségi, megadott tárgyból. Ez attól függ, hogy hova jelentkezel, de általánosságban a matek, infó, történelem, földrajz, gazdasági ismeretek és hasonló tárgyakat fogadják el (persze ennél többet is, de ezeket el szokták). A középfokú végzettség plusz pontot ér, de nem helyettesíti sajnos az emelt érettségit.

5) lehet levelezőn is csinálni, ha indítják a képzést (általában indítják).

2022. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!