Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Ha jövőre orvosira...

Orvosisok! Ha jövőre orvosira akarok menni akkor ti idén elkezdenétek a gépészmérnökit, vagy inkább otthon készülnétek?

Figyelt kérdés

A biológia érettségim megvan. Felvettek gépészmérnökire, és azzal számolok hogy ott kapok egy olyan komplex tudást, amivel az emelt fizikát kirázom majd az ujjamból.

Vagy inkább otthon kéne a kémia emeltre készülni? Nem vagyok jobb ebből vagy abból, egy szinten vagyok kb.

Az most nem érdekel hogy orvosin jobban járnék majd a kémiával..

Ti hogy csinálnátok a helyemben?

Köszönöm a választ:)


2019. aug. 25. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi miatt felesleges egyetemre menned. Jó ötletnek tűnhet, hogy a műszaki szakon majd jól megtanulod a fizikát, de a középiskolás fizika sokkal általánosabb, mint az egyetemi, a gépészen a fizikának csak egy kis részével fog találkozni.

Én a helyedben inkább otthon készülnék a fizikára.

2019. aug. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem cseszném el az államilag támogatott féléveimet olyan szakra, amivel nem is szeretnék foglalkozni. Jól fog még jönni orvosin, ha vannak extra féléveid, mert bárkivel előfordulhat, hogy csúszik egy-két évet. Én a helyedben elmennék dolgozni és magántanárhoz vagy érettségi előkészítőre járnék (mindenképpen kémiából, mert egyetemen lóphasz volt a fizika, nulla előzetes tudással sem okozott gondot teljesíteni, míg kémiával többen is csúsztak).
2019. aug. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg mennék, sőt megyek is (nem gépészmérnökire, hanem EŰ szakra, de ugyanúgy orvosi a cél).

Sokan hülyének néznek emiatt, ezért nem is hírdetem (neked sem ajánlom), hogy ez a tervem, de azt tudom, hogy 1 évig megbolondulnék itthon a rendszertelenségben. Így legalább tanulni fogok ugyanúgy, olyat, ami érdekel is.

A másik meg az, hogy sose lehet tudni, hogy jövőre bejutunk-e. Főleg most, a változás miatt kiszámíthatatlan az egész rendszer.

2019. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elmentem máshova egy évre, de akkor még nem terveztem, hogy újrapróbálom, és akartam adni egy esélyt annak a szaknak. Nem jártam vele pórul, mert utána az orvosit megcsináltam csúszás nélkül, így nem kellett fizetnem, az ott szerzett tapasztalatok az egyetemi életről meg hasznomra váltak. Na meg megismerkedtem olyan emberekkel is. Ugyanakkor nem tudom, belevágtam volna-e, ha eleve biztos vagyok benne, hogy újrafelvételizem. Ami igen ütős ellene érv lett volna, az a félévek száma, hogy nem lehet csúszni. Ilyen szempontból merész döntés. Arra sem érdemes számítani, hogy egy emeltre fel tudsz készülni, mert túl specifikus az egyetem, és egy időben lesz az érettségivel a vizsgaidőszak. Ha mindkettőt elrontod, az gáz. Ha még nincs nyelvvizsgád, jövőre már azt is kell tenned.
2019. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz a döntés:( ha meg nem vesznek fel akkor 1 egész évet elszúrtam.
2019. aug. 28. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne kezdd el! Én is elkezdtem így egy szakot, gondolván, hogy majd milyen jó lesz a kémia emeltemhez. Hiába volt sok kémiás tárgyam az egyetemen, azok az anyagok alig fedték a középiskolás követelményeket, külön kellett tanulnom az egyetemre és az érettségire. Ez valószínűleg a fizikával is így lenne. Én hülye még a második félévet is megcsináltam, így a tavaszi vizsgaidőszak előtti ZH-k az írásbelivel egybeestek, a szóbeli előtt nem mertem az érettségin kívül másra tanulni, ezért majdnem az összes vizsgámra június végén mentem először (!!) és a legtöbb csak UV héten lett meg. Semmire nem volt jó az egész, csak arra, hogy kétfelé stresszeljek. Az eredmény pedig: egy kritikán aluli átlag az egyetemen és egy elvárásokat meg sem közelítő emelt kémia érettségi. Az egyetlen előny a diákigazolvány volt, de ennyi. Az is eléggé árulkodó lehet, hogy az összes ismerősöm, aki újraérettségizett de egyetemet is kezdett, a tavaszi félévét passziválta, és őket mind fel is vették.

(Biztos lenne olyan ember aki meg tudná csinálni ezt eredményesen, de borzasztó nehéz, és jól kiéget, amire szerintem az orvosi előtt senkinek nincs szüksége)

2019. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2019. aug. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!