Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kellene elkezdenem sportol...

Mit kellene elkezdenem sportolni, ha fogyni akarok és izmososni, de nem kocka hasat meg nagy izmokat szeretnék?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülyén fogalmaztam meg a kérdést. 19 éves lány vagyok és mostanában odafigyelek, hogy mikor mit és mennyot eszem. 162cm és 72 kg. Már lement 10 kg és még szeretnék párat fogyni. Azt vettem észre, hogy elég plöttyedt a testem, mivel eddig nem sportoltam semmit. Ezért is szeretnék tanácsot kérni, hogy ti miyen sportot ajánlanátok, hogy fogyjak, feszesesjek de ne legyek kigyúrt? (Videós Rubint Réka edzéseknél nem vagyok elég kitartó, viszont mást szívesen kipróbálnék :) )
2017. máj. 6. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán van,aki azt bírja. Régen én is próbáltam,nekem sem jött be. Nekem a kondi és a kaloriaszamolas segített. Néha feladom,néha betartom,eddig -8 kgnál járok,így vagyok most 55kg,viszont a testem teljesen átváltozott fèl èv alatt! Règen 52 kilósan hájasabb voltam,mint most 55tel :)! Szerintem próbáld ki, ha tudsz valakivel együtt tedd, aki motivál és akinek a társaságában jó mozogni :)
2017. máj. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sportolhatsz, mozoghatsz bármit.

A nők nagyon nehezen izmosodnak. Ahhoz, hogy egy nő "kigyúrt" legyen nagyon oda kell figyelni a táplálkozásra, a makrók bevitelére.

Nem bántásból mondom, hanem tényként, hogy a kérdésedből ítélve nem kell attól félned, hogy nagyon izmos leszel, ahhoz érteni kellene, hogy mit miért hogyan csinálsz.

Válassz olyan mozgásformát, amit szívesen csinálsz. Kísérletezz, próbálkozz.

Mivel nem akarsz plötyi lenni, súlyokat is kellene használnod edzés során. (Ismétlem nem leszel tőle túlzottan izmos)

Ha bele futsz egy olyan fitnesz videoba, ahol a hölgy esetleg túl izmos szerinted, ne aggódj, nem a bemutatott gyakorlatok miatt lett olyan, amilyen.

2017. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Igaz én soha nem voltam túlsúlyos, de plöttyedt igen, mert minden sz..rt össze-vissza ettem. A hasamon-derekamon raktároztam a rengeteg colát es mű kaját es hidd el, hogy látszott rendesen, mégha a kilók nem is ezt mutatták. 166 cm vagyok es 49 kiló voltam aztán kiiktattam a nem megfelelő ételeket, bevezettem a napi 3 liter vizet es elkezdtem jógázni. Most 55 kiló vagyok es gyönyörű tónusos a hasam, formalódtak a lábaim, javult a tartásom es erősebb is lettem. ( arról nem is beszélve, hogy lassan a nyakamba bírom tenni a lábam )

Ne hidd azt, hogy a jóga csak meditálgatás, a gyakorlatokat helyesen felvenni, aztán megtartani kőkemény fizikai munka. Én a "10 perces jóga gyakorlatok kezdőknek" videót kezdtem el csinálni, aztán amikor belejöttem letöltöttem a haladó verziót. Azóta fejből csinálom a gyakorlatokat, kombinálom más feladatokkal es nagyon meg vagyok elégedve azzal, amit a tükörben látok, pedig egy időben alak formáló bugyi nélkül ki sem mentem az utcára :)

2017. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha izmosodni akarsz, a legjobb a teljes testes súlyzós edzés, akkora súlyokkal, amennyit bírsz. Nagyon lassan fogsz izmosodni, én elég lustán csinálom s 1 év alatt kb. semmi látszatja nincs, épp csak a bicepszem domborodik szebben egy kicsit. Van, akinek gyorsabb, persze, de azért keményen tenni kell. Nőként úgyse leszel túl izmos koksz nélkül, de ha nagyon félsz az izmoktól, akkor a megfelelő szint elérésekor nem emeled a súlyokat és kész.


Biciklizni, futni, túrázni se rossz, bár az inkább állóképesség és kalóriaégetés, nem annyira izmosodás, főleg nem teljes testre, ahogy az igazi.

2017. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 6. 13:50
 6/8 anonim válasza:
Az izom sokkal kevesebb helyet foglal el, mint a háj. Tehát egy 55 kilós hájas ember nagyobb, mint egy 55 kilós izmos ember.
2017. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én futok. Nem hosszú távon lassan, hanem inkább feltolva a pulzusom, majd le. Általában futás-séta váltogatással. Az ötletet az első 5 km-m futóterve adta, ami alatt rájöttem, hogy nekem sokkal jobban esik így futni. Sokkal inkább frissítőnek érzem ebben a formában a dolgot, mintha csak kocogok és kocogok. Mostmár az 5 km nem okoz problémát, még is inkább úgy futok, hogy pl. 5 perc bemelegítő séta, majd 10 perc egyenletes futás, amibe 2-4-6-8 percenknél beleviszek fél perc nagyobb intenzitást, majd visszaállok az alacsonyabbra. 10 perc után 2 perc séta, pulzus alapszintre állítás és ezt megismétlem még 2-szer.

Amellett, hogy én ezt sokkal fárasztóbbnak még is frissítőbbnek érzem, sokkal feszesebb is lettem, mint tavaly a monoton kocogástól.

Emellett ha végre igazán jó idő lesz, akkor szándékozom a szabadtéri fitnesz parkot is használni valamelyest, ahol a mozgásra ösztökélő berendezések többnyire saját testsúllyal működnek, de ez még idén nem jött össze.

A kocogás után szoktam csinálni néhány láb gyakorlatot is, ez is feszesít.

2017. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jaj egyébként 172 cm és 72 kg vagyok :D

elírtam :D

2017. máj. 8. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!