Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes 5.érettségi...

Mit érdemes 5.érettségi tantárgynak választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem igazán tudom, mit válasszak 5.érettségi tantárgynak, mivel nekem továbbtanuláshoz angol kell főleg. Vitt pontjaim is ugy lennének, hogy angol emelt érettségi és egy olasz felsőfokú nyelvvizsga. Szóval ez az 5.érettségi tárgy csak, ilyen "töltelék" lenne. Infón,föcin,tesin és fizikán gondolkoztam.


Infóból, bevallom nem kaptunk valami nagy képzést, de gyakorlással megcsinálható lenne szerintem.

Fizikáról két végletet hallottam, vagy azt hogy rohadt nehéz vagy azt, hogy nagyon könnyű.

Tesi érettségiről nem igazán hallottam.

És akkor a föci, ezt tudom, hogy sokan választják,mert "könnyű".


Nektek mi a tapasztalatotok? Ki mit ajánl 5.érettségi tárgynak?



#érettségi #5.tantágy
2022. márc. 4. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, olasz. Tudsz csinálni osztályozóvizsgákat, bekerül utólag a bizonyítványodba (mintha rendesen gimiben tanultad volna) leérettségizel és kész.
2022. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen szakra mész, és mi a 2. felvételi tárgyad?


Egyébként nem sok jelentősége van. Ha duplázással számolják egyetemre a pontjaidat, és egyik sem esik bele, akkor teljesen mindegy. Azt válaszd, amelyik a legegyszerűbb, és legkevesebb munka van vele, hogy többire több idő jusson.

Persze lehetne ilyet mondani, hogy info legalább hasznos, de a középiskolai info semmire sem jó, talán annyi, hogy megtanulod használni az alap szoftvereket, amelyeket nagy eséllyel fogsz munkád során használni, igaz addigra el is felejted a nagy részét.


Én vagy infora vagy földrajzra mennék.

2022. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jelentősége, akkor csinálj egy olaszérettségit, a felsőfokú után sima ügy lesz.
2022. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pszihológiára jelentkeznék. Igazábol olasz is benne van, de arra úgy gondolom, lehet többet kéne készülni és nem szeretném "elvenni"a többi tárgytól az időt. Bàr lehet mire belekezdek egy teljesen új tantárgyba,ugyanott vagyok,mintha az olaszt választanám.
2022. márc. 4. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha ez az olasz nyelvvizsgád megvan már / közel vagy a megszerzéséhez, akkor egy középszintű érettségi nem fog gondot okozni. Nézegess meg már korábbi feladatsort, pl ez a tavalyi: [link]



Ráadásul később van, mint a kötelező tárgyak, így nem egymáshoz közel kell letolni 5 vizsganapot.

2022. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értelek, hisz a felsőfokú nyelvvizsga messze nehezebb, mint egy középfokú érettségi. Sőt, az emelt érettséginél is nehezebb. A nyelvvizsgához szükséges tudás szerintem magába foglalja, hogy bármilyen témáról kellene tudnod beszélni készülés nélkül, ami egy érettségin előkerülhet. Mégha nincs is teljes átfedés a témák között.
2022. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha pszichora akarsz menni, akkor lehet egy biológiával jobban járnál, mert pszichon van anatómia és élettan, és rendre előkerül egy-egy tárgyból. Nyilván egyetemen is meg lehet tanulni, és a pszichológia nem egy orvosi, de szerintem sokat tud segíteni az első évben, főleg az egyetemi sokk feldolgozásában.


Ha mást választasz az angol mellett felvételi tárgynak, akkor nem is annyira fontos, hogy jól sikerüljön (feltéve ha duplázol, de az a módszer a legegyszerűbb...), de legalább látsz egy kis biológiát egyetem előtt.

2022. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eredeti felállás tényleg az volt, hogy angol és biosz. Viszont ismerősöm, aki odajár, azt mondta, azt ott egyetemen meg lehet tanulni, főleg ha értetted gimibe a bioszt és hogy nem olyan szintű, amitől tartanom kéne. Sokkal jobban mondta angolt, hogy rengeteg tanagnyagot kapnak angolul és erre készüljek fel. Így inkább úgy döntöttem csinálok egy felsőfoú nyelvvizsgát olaszból,(angolból már megvan, ezért ütné ugye az angol emeltemet,ugyh csak egyik számit bele)ami ugyanannyit érne,mint egy biosz emelt és erre talán egyszerűbb a felkészülés is,illetve a későbbiekben nagyobb hasznát fogom venni a nyelvvizsgának, mintha elmennék egy emeltre, amivel oké, hogy bekerülök, de a tudáson kívűl nem fog igazán semmit sem "érni"
2022. márc. 4. 20:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont vszínű maradok az olasz érettséginél, köszönöm mindenki segítségét. Azért tapasztalatokat szívesen fogadok és ha van bármi jó tippetek úgy az érettségire, hogyan készüljek stb ne tartsátok magatokban<33
2022. márc. 4. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Földrajz, ha van érzéked hozzá, akkor még emelten se olyan horrorisztikus. De ezt pszichológián nem biztos, hogy elfogadják.
2022. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!