Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak èn gondolom úgy, hogy a...

Csak èn gondolom úgy, hogy a kedves tanároknak előbb tanítani kellene, aztán sztrájkolni?

Figyelt kérdés
Kinek nem inge, nem veszi fel! Talán ha a kedves tanárok el végeznék a munkájukat, a szülők is támogatnák a fizetés emelést! De még ti kedves tanárok, haza külditek a gyereket, azzal a dumával h majd anyukád megmutatja, majd meg tanítja, mit vártok? Az én időmben mèg szégyen volt egy tanárnak ha a diákja megbukott. Miért? Mert az őt minősítette. Haza küldöd a gyereket mert nem tudja megoldani a matek példát, megmutatom neki h anno mi h tanultuk. Amit neked kellene mert te vagy a tanár, nem èn! Nekem csak gyakorlonom kellene vele, nem tanítani... Majd megalázod az egész osztály előtt a táblánál, mert nem úgy vezette fel ahogy te tanítottad (vagy is kellet volna) Miközben az eredmény jó volt. Havi 10-20 ezer forintèrt jár magántanárhoz, javulnak a jegyei, persze a dicsőség a tiéd. Igaz? Igaz? Dicsekedsz, majd vágod a fejet ha közlöm h ez köszönhető a magántanárnak, és nem neked kedves tanárnéni. Szegény tanár, de keveset keres. Azért telik belőle minden évben hogy egy hétre gorogbe menjen, Lononba, Párizsba. Milyen jó h ismerőseim vagytok facebook-on. Èn 10 éve a balatonig nem jutok el, nem ám külföldre. Tehát kedves tanárok tessék tenni is azért hogy kapjatok valamit. Ja, és azért ide írok, mert különben a gyerekem issza meg a levét annak hogy őszinte vagyok. Mert h mindig minden a gyereken csattan. Az is hogy elhagyott az urad. Az én munkahelyem sem fizet eleget, de elvègzem a munkám. Biztos meg lepődnèl ha be mennél a boltba és közölnèk veled, hogy ha kell a zsemle, akkor süsd meg magadnak! Stb...

2022. márc. 17. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Nem értek egyet
31 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
A te magyartanárod mennyire volt jó tanár? Mert az írásod alapján nem annyira.
2022. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Pont olyan mint a mai tanárok nagy része. Az élete története fontosabb volt, mint a tanítás. Ha nem tetszik javíts ki.
2022. márc. 17. 11:07
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Az igekötős igék helyesírásán lenne még mit gyakorolnod, illetve sok helyen indokolatlanul különírsz.


Amit írsz, abban csak annyi a nem igaz, hogy azok a tanárok tüntetnek, akik abba a kategóriába esnek, amit te elvársz. Igen, van sok tanár, aki leszarja, mert már évtizedek óta a pályán van, a pénzét meg úgyis megkapja, mert kirúgni nem lehet, mert úgysem lesz más, aki tanítson helyette, a százezreket meg felmarkolja a semmire is, ezzel az egész pedagógustársadalmat leminősítve. Ezen tanárok miatt IS sztrájkolnak azok, akik ténylegesen hivatástudatból tanítanak, mert ők is tudják, hogy a sok tehetségtelen tanár ezért van még mindig a pályán; pályakezdő alig van, azoknak is a nagy része pár éven belül keres másik munkát, akik pedig tanítanának sem nagyon tudnak, mert rengeteg adminisztrációt tettek a nyakukba.


Szóval azt tartsd szem előtt, hogy az összes pedagógussztrájknál a hivatástudattal rendekező tanárok kezdték a sztrájkolást, és nem azok, akik mindig a radar alatt maradnak.

2022. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Így is tették. Előbb tanítottak, aztán több évi szívatás után elkezdtek sztrájkol-gatni.

Sokkal előbb és sokkal keményebben kellett volna.

2022. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Minden szülő panaszkodik. Valyon miért? Ahogy irtam id, akinek nem inge.. Sajnálom azokat akik rendesen végzik a munkájukat, kiérdemelve a tisztességes fizetest. De még mindig többségben tanárnak nem nevezhető emberek dolgoznak az iskolában. Legtöbbre kavicsot sem mernek bízni, nem ám gyereket.
2022. márc. 17. 11:35
 6/22 A kérdező kommentje:
Tanítson, banjon emberként a gyerekemnel és oda állok mellé tűntetni hogy igen is megérdemelik az emelést. Ezzel csal a szülők haragját fogják magukra hozni. Plusz h egyre több gyerek fog magántanuló lenni. De sokan nem engedheti meg maguknak h külön fizessen. Azok a diákok így jártak? Maradjanak ostobák? Nekem is dolgoznom kell, nem maradjatok otthon tanulni a gyerekkel. Csak gyakorolni tudok vele. De amit én sem tudok, azt h tanítsam meg neki?
2022. márc. 17. 11:41
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Igen kérdező, maradjanak ostobák, pont olyanok, mint amilyen Te is vagy. Képtelen vagy felfogni, hogy mi megy az oktatás terén, mit művelnek a tanárokkal.
2022. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

A helyesírásod alapján neked sem ment jól az iskola annak idején. Nyilván most a gyerekkori sérelmeid is vezérelnek.


A kérdésedre válaszolva, íme két tény:


1. Egy kezdő tanár fizetése, aki érettségi után még 5-6 évet végigcsinált egy egyáltalán nem könnyű egyetemi szakpáron, jelenleg kevesebb, mint egy Aldi pénztárosé.

2. Egy biológia-kémia szakos tanár tipikusan feleannyit sem keres, mint egy ugyanolyan korú vegyész- vagy biomérnök.

3. Vannak községi általános iskolák, ahol a gyerekeket emberemlékezet óta szakképesítés nélküli pedagógus tanítja kémiára, mert nincs jelentkező az állásra.

4. Tavaly szeptemberben (most megnéztem) az egész ország összes egyetemére 18 főt vettek fel biológia-kémia tanári szakpárra. Ezzel a mennyiségű évente képzett tanárral kellene ellátni majd kb. 5 ezer általános iskolát és középiskolát. Ez az arány egyenesen kétségbeejtő. A hazai természettudományos tanár-ellátás az összeomlás felé robog, mert nincs elég jelentkező az egyetemekre, miközben az idősebb tanárok nyugdíjba vonulása, továbbá a pályaelhagyás nagy ütemben folyik.


Ha ezek után is azt gondolod, hogy rendben van a tanárok fizetése, és a tanárok jogtalanul sztrájkolnak, akkor a fejedben nincs valami rendben.

2022. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Egyre több gyerek nem lesz magántanuló, ez a státusz ugyanis már nincs, inkább magán iskolába járnak majd jó sok tandíjért. Aki fizetni tud, az kap jó képzést.

Már most is a diákok nagy része csak magán tanárral tud bejutni egyetemre. Mert nem lenne nyelvvizsgája a kevés óraszám miatt, vagy term. tud-os tárgyakból csak így tud komoly eredményt felmutatni.

2022. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nekem többségben jó tanáraim voltak, kedvesek voltak és nem volt az a cel h tönkre tegye a gyerek lelki világát.
2022. márc. 17. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!