Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell nézni a sztereogra...

Hogyan kell nézni a sztereogram sztereogram képeket? Milyen módszer van megtanulni őket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy hogy egy darabig nagyon közelről néztem őket (majdnem hozzáért az orrom a monitorhoz) aztán lassan távolodtam a képernyőtől. Ha sokat gyakorlod, utána simán is menni fog, úgy hogy csak simán nézed a képet. Csak folyamatosan változtatni kell a fókuszt, és egyszercsak meglesz.
2010. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából csak gyakorlás kérdése a dolog. Próbáld ki a következőt:


Fogj egy névjegykártya-,éretű tiszta papírt. Rajzolj rá például vastag filccel egymástól kb 4-5 cm távolságra két keresztet. Tedd a kép alá vagy fölé. nézd a kereszteket, majd próbálj a szemeiddel úgy nézni a lap MÖGÉ, hogy 3 keresztet láss (igazából a két szem ugye négyet lát, de a két nézet képes kettőt "összelátni" középen). Aztán a tekinteted vidd a képre anélkül, hogy a szemed összetartásán változtatnál. ELsőre talán kicsit nehezebb, mert a szem próbálja a szemed szögeihez illeszteni az élességet, valószínűleg kissé homályos lesz a kép, de aztán, ha összeáll a látnivaló, már ki fog "élesedni" a kép is. Egyébként "kancsítani" kell a szemmel (mint a bandzsítás, csak pont ellentétesen, azaz szét kell erőltetni a szemeid), bár ez talán kicsit nehezebb a bandzsításnál ...


maci

2010. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!