Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha rendőr szeretnék lenni, de...

Ha rendőr szeretnék lenni, de 40+-os vagyok, akkor van lehetőségem rá?

Figyelt kérdés
2022. márc. 21. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen. A rendőrség 10 hónapos képzése során rendőr lehetsz. Az első kettő hónapban munkavállaló, utána pedig egy évig próbaidős őrmester leszel.


Személyes véleményem (és ez ne tántorítson el), de biztos megéri erre a szakmára tévedned ennyi év munka után? Közterületi szolgálatot fogsz ellátni, ahol sajnos nem csak integetni kell a gyerkőcöknek, hanem piásokkal/drogosokkal kell birkózni. Valamint további mentális dolgok, mint például holtestet fényképezni, mozgatni.


Szép hivatás (amelyet nem nagyon becsülnek), de lehet ehhez már késő 40+-ban.

Viszont ez a Te döntésed. Gondold át és dönts ahogy szeretnél.

2022. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Inkább az igazság az, ami miatt szívesen lennék rendőr. Szeretném a jogot érvémnyesíteni, ami sajnos nem mindenhol érvényesíthető könnyedén, de azért proba szerencse.


Hol érdeklődjek ezután?

2022. márc. 22. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

55 éves korig lehet jelentkezni.

[link]

2022. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, érdekesnek találtam :)

Mondjuk kell pár szűrővizsgálat, de az a legkevesebb.

2022. márc. 22. 17:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is most kezdem a rendőr járőr képzést. A következő szeptemberben lesz ha jól tudom. Nem a legjobb a fizu és lesznek macerás alakok, de ha szereted akkor ezek mellékesek. 😁
2022. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Waff ***** válasza:
0%
Azért azt vedd figyelembe hogy az igazság (eredeti értelembe véve igazság) és az éppen hatályos jog köszönőviszonyban sincs egymással. Szóval a rendőr soha nem az igazságot szolgálja, hanem az éppen valakik által hozott/törvénybe iktatott jogot...ami egy egészen más dolog. 40 felett azért gondolkodj el ezen, hogy biztos akarod-e...mert ahogy a mondás is tartja: minden tisztességes emberből lehet rendőr, de rendőrből tisztességes ember már sosem lesz. Mindig rajtad fog maradni a bélyeg, és a társadalom le fog nézni. Nem biztos hogy megéri...sőt. Keress inkább tisztességes szakmát...a becsületed is megmarad és még talán pénzt is kereshetsz.
2022. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ösnek köszönöm:)


6-ost nem értem annyira. Miért lennék lenézve. Szerintem ez nem igazán állja meg a helyét.

2022. márc. 25. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!