Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőr szeretnék lenni!...

Rendőr szeretnék lenni! Milyen lehetőségeim vannak a továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy 23(F) éves vagyok, aki gyerekkora óta rendőr szeretne lenni ,csak az élet úgy hozta,hogy másik irányban kellett tanulnom ( érettségi+szakma+technikum),a tanulással soha nem volt gond, végig kitűnő voltam, most lenne lehetőségem jelentkezni ,avagy jelentkeztem is rendőrnek a 10 hónapos képzésre, eredetileg a közszolgálati egyetemre szerettem volna ,csak sajnos szegény családból származom és nem engedhetem meg magamnak az egyetemet, szóval az lenne a tervem,hogy tiszthelyettesként szeretnék majd továbbtanulni, avagy a nyelvvizsgám már folyamatban van azóta. Számomra fontos a folyamatos tanulás és fejlődés, amúgy a pénz csak másodlagos,avagy szeretek tanulni és igényem is van rá és rendőrként is képezni szeretném magam folyamatosan. A kérdésem leginkább a rendőrökhöz,vagy az ebben jártas emberekhez szólna,hogy mik a lehetőségeim és mennyire megoldható az,hogy tiszthelyettesként mehessek

a közszolgálati egyetemre(később jogi diplomát is szeretnék), avagy ennek mi a menete ??



2020. máj. 8. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ugye a szakgimik,nekünk azt mondták azt javasolják előtte,mert sokkal felkészültebben mennek egyetemre általa a diákok (ugye fizikai-elméleti alaptudást megszerzik így tényleg jó). Ez 2 éves. (Körmend,Miskolc,Adyliget) Egyébként nekünk meséltek olyat,hogy volt egy csaj,nagyon jó eredményei voltak és ott a szakgimiben lehetősége lett volna az egyetemre menni(visszautasította,hagyjuk is miért xd),tehát,ha valaki nagyon jó,annak lehet hogy ilyen lehetőséget is biztosítanak,de nyilván akkor ki kell tűnni már a kezdetektől.

Ezeket a szakgimiket mindenképp nézd meg,most felvételit nem tudom mikor fognak tartani,mert elmaradt.

2020. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Igen, én is szakgimibe megyek ,annyi,hogy 10 hónapos a képzés ,remélem igazad van, hogy csak segíthet rajta,hogy mehessek az egyetemre,legalább még több a motiváció :)
2020. máj. 10. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki rendőrnek születik, csak van, aki továbbtanul.
2020. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!