Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "CE" jogsit érdemes megcsináln...

"CE" jogsit érdemes megcsinálni, kezdőként nehéz lenne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim és egy szakmám (villanyszerelő), 12 éves "B" jogsim, nagyon sok kilométert levezettem már balesetmentesen, külföldön is, a legnagyobb 3,5 tonnás furgonokkal. Angolul társalgási szinten tudok. Mindig vonzott a kamionos szakma de sosem mertem belevágni főleg az anyagiak miatt. Tudom hogy először kell a páv II, meg a GKI. Pest megyében lakom.

2022. márc. 25. 11:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most lenne rá pénzem, munka mellett talán időm is hogy megcsináljam.
2022. márc. 25. 11:04
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Sofőröket keresnek dögivel
2022. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Stlacika22 videóit nézd meg, említett pár hete egy kamionos - beszélgetős videóban egy olyan lehetőséget, hogy az egyik cég keres teljesen kezdőket is. Nem tudom melyik videója volt az, ami biztos, hogy nem túl régi, egyedül ült a kamionban és a kamera az utat vette.
2022. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
A villanyszerelői végzettséggel jobban jársz.
2022. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4: Miből gondolod?

Nem akarok vállalkozni ha arra gondolsz, az nagyon nem az én világom. Szeretek villanyt szerelni, de beleuntam hogy nincs normális munkáltató itthon, vezetni meg egyenesen imádok már nagyon régi álmom hogy kamiont vezessek, nem a pénz motivál ebben.

2022. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jobban jársz a villanyszereléssel.

Tipikus laikusként állsz a kamionozáshoz, egyáltalán nem a vezetéssel fog elmenni az időd.

Álldogálsz majd a tűző napon egy betonplaccon rakodásra várva, tonnákat békázgatsz majd az 50 fokos ponyva alatt, csúszás-mászás az árurögzítésnél.

Nem tudsz sokszor megfelelően tisztálkodni, mosdóba menni sőt még étkezni sem.

Olyan emberek fognak neked dirigálni akik soha a büdös életbe nem ültek kamionba, fuvarszervezők, irodisták, biztonsági őrök, targoncások.

A kamionozás az egy modern rabszolgasors. A világ egyik legszarabb munkája. Nem hiába van ekkora hiány a sofőrökből. Senki sem akarja ezt a nettó szopást bevállalni.

Én 3 éve vagyok sofőr. Kényszerből, mert a szakmáimban sose vettek fel pályakezdőként dolgozni.

2022. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A villanyszerelés is ilyen ha alkalmazott az ember.
2022. ápr. 14. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Villanyszerelőként az út szélén alszol egy bádogdobozban? Nem tudsz akár napokig normális körülmények közt letusolni? 50 fokos ponyva alatt békázgatsz fel 24 tonna árut? 4 méter magasban csúszol mászol egy raklap tetején a spaniferezés miatt? Azért mert a targoncás nem hajlandó dolgozni nem jutsz haza csak 1 nappal később?


Ilyen körülmények vannak villanyszerelőként?

Mi a rossebről beszélsz?

2022. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

fingod nincs miről beszélsz

hajrá próbáld ki majd visszasírod a 8-12 órás műszakokat, meg a mindennapi ágyban alvást

2022. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Apám villanyszerelő volt, én kamionsofőr voltam. Gyerekkorom óta vitt magával építkezésekre "dolgozni". Láttam mit csinál, tudom milyen falat vésni, vezetéket behúzni. Létrán dolgozni, bekötéseket már ő csinálta. Reggel 8-re mentünk és délután 16:30-kor már összepakoltunk és mentünk haza. 200-000-300.000 ft. + autó. és lehet vállalkozni. A4-es füzetbe jegyzetelsz mit szeretne a tulaj. Összeírod az anyagszükségletet, megveszed. Tulaj menetközben kitalálja ez kell még, meg az kell még, akkor közlöd vele a pluszoknak külön ára van!


Kamionozás sokkal nehezebb.

2022. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!