Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem teljesítem az egyetemi...

Ha nem teljesítem az egyetemi röghöz kötést, mi történik?

Figyelt kérdés

Hallottam ilyet, hogy ha külföldre megyek és nincs a nevemen semmi itthon, nem tudnak semmit csinálni. Ez igaz? Ez elévül valaha? (Pl. 20 év múlva hazajövök még mindig számon kérhetik?) Ha időközben örökölök valamit, akkor azt elviszik, igaz?

Ugyanazok a következményei vannak, ha már megkaptam a diplomám és akkor is ha félbehagyom a tanulmányaim?


2022. ápr. 4. 06:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozod le itthon a képzés időtartamával azonos számú éveket 20 éven belül, akkor adótartozásod keletkezik, amit természetesen behajthatnak rajtad. Ha azonban nincs itthon a neveden sem ingatlan, sem bankszámla, akkor az adótartozásod behajthatatlan lesz, s 4 és fél év után elévül. Más szóval ha tartósan külföldre távozol, és itthon nem tartasz behajtható vagyont, akkor nem tudnak mit kezdeni veled.
2022. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az elévülést meg lehet szakítani, és újra kezdődik az elévülési időszak, szóval ne gondold, hogy 4 év külföldi vegetálás után ki tudsz ez alól bújni. Plusz ha bármi van, és vissza kell jönnöd, nem nagyon fogsz tudni mozogni, mert ott lesz adótartozás, és az a rengeteg bírság, kamat.


És arra se vegyél mérget, hogy külföldről nem tudnak behajtani tőled dolgokat, EU-n belül van már EU FMH is, direk emiatt, és egész jól működik.


Szóval gondold végig, megéri -e nem fizetni.

2022. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A végzést követő 21. évben megnézik, hogy teljesítetted-e a feltételeket. Ha nem, átadják az adóhatóságnak, aki ingó és ingatlan tárgyból, örökségből, fizetésből be fogja hajtani. Nem fog elévülni.
2022. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
#2 és #3: Ha valakinek sem ingatlanja, sem értékes ingó vagyona nincsen Magyarországon, sem az EU-ban, azon gyakorlatilag nem tudnak behajtani semmit. Még az EU-n belül is vannak országok, például Luxemburg, ahol titkos bankszámlát lehet nyitni és fenntartani; de a legtöbb EU országban a hatóságoknak nincs jogi hozzáférésük még a nem titkos bankszámlák tartalmához sem, még bírósági végzéssel sem, a banki titkot ugyanis véresen komolyan veszik. S a fizetésből sem tudnak a legtöbb EU országban letiltani a hatóságok pénzt, mert ehhez sincs jogkörük. Ha tehát a kérdező az EU-n belül marad, akkor csak annyit kell csinálnia, hogy a saját nevére se ingatlant, se autót nem vesz. Más szóval bérlakásban lakik vagy az élettárs nevén van az ingatlan, az autóját pedig vagy lízingeli (és a lízing lejártakor azonnal eladja), vagy az élettárs nevén van az is. Kimegy a végrehajtó kétszer-háromszor, és mivel az alperes igazolni tudja, hogy semmi nem az övé, a végrehajtó megállapítja, hogy a tartozás nem behajtható, s ezzel le van zárva az ügy. A bankszámlák titkossága miatt rengeteg az EU-ban a pénzmosás, s egyelőre ezzel szemben a hatóságok tehetetlenek. Porschéval járó milliárdosok élnek jó páran, behajthatatlan tartozásokkal az EU-ban, s a hatóságok nem tudnak rajtuk fogást találni.
2022. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4. Örökölni valószínüleg otthon fog, azt is nézik majd.
2022. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá a #4 válaszomhoz, hogy még ki se kell mennie valakinek más országba, hogy megúszhassa az adótartozást. Van rokonom, aki jelentős összegű kölcsönt adott egy ismerősének, rendesen lepapírozva, s amikor az illető nem fizetett, futhatott fűhöz-fához, semmit nem tudott a pénzéből visszakapni. Az illető adós férfi magánvállalkozó, s a felesége nevén van minden: a háza, a kocsija, és a vállalkozása is. Ő csak alkalmi munkásnak van felvéve, havonta 1-2 napra a felesége magánvállalkozásában, s a bankszámláján soha nincs jelentős összeg. Pedig drága kocsival jár és szép ingatlanban él. A végrehajtó kimegy és nem tud semmit behajtani.
2022. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#5: Nem lehetsz ennyire naiv. Ha tudja, hogy örökölni fog, akkor megkéri az idős rokont, hogy az örökrészét még a halála előtt írassa a nevére. Az illető idős rokon egy saját ingatlant is el tud adni egy közeli rokonnak úgy, hogy szívességi lakáshasználóként benne marad a haláláig, s a kapott pénzt szétosztja még a halála előtt az örököseinek. Így papíron nincstelenül hal meg. Ezzel a manapság szokásos eljárással az egész végrendeletesdi hercehurca megkerülhető.
2022. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"hogy a saját nevére se ingatlant, se autót nem vesz."


Te se legyél már ennyire naív... házasságok, párkapcsolatok tömkelegeit láttam már tönkre menni úgy, hogy az egyik fél volt a "stróman". És nincs semmid. Ráadásul a fedezetelvonás hatálya relatív.


Egy rokonomnak évek óta nincs bejelentett munkája, pont emiatt, mindent feketén kap, a csóka tök hitelképtelen, nem tud ingatlant sem venni.


Én nem ruháznám át csak úgy vagyonomat valakire, mert mi van ha... És az a mi van ha eléggé lényeges.


Nem tudom ez a "titkos bankszámla" mennyire igaz, nem kutattam utána vagy igaz vagy nem.



Egyébként kb. 1-2 millás "tőketartozásról" + büntetésekről beszélgetünk, hát ez nem az összeg, amiért a NAV összetörné magát. Ráadásul 20-on x múlva lenne esedékes, ha jól olvastam, addig valószínűleg tengernyi politikai felmentés lesz ebből...


Egyébként megér neked 1-2 millát évtizedekig rejtőzködni? De komolyan, egy autód, lakásod, ingód, bejelentett fizetésed ne legyen évtizedekig, ilyen "sz*ros" mennyiségű tartozás miatt? :D Ha pár milliárdól beszélgetnénk, még meg is érteném. Szerintem ezt a látszatot fenntartani jókora mentális energia, ha 1-2 millát megér neked napi szintű stressz, szorongás, aminek aztán lesznek EÜ hatásai, akkor bocs, de nem vagy normális.

2022. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem miert jelent ez problémát. Elvégzed, elméaz dolgozni, találaz egy jobban fizető melót külföldön, elmesz és kicsengeted a tartozásod 1-2hónap alatt, vagy az ingyen tanulást elvárod, de amikor a tudasod itthon kellene kamatoztatni az már nem tetszik? Akkor fizesd is ki a tanulmányod. Egyik felén sem látom miért kellene ezen linkeskedni.
2022. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem 1-2 millió, hanem inkább 10-15 millió.


Jelen pillanatban én is azok közé a fiatalok közé tartozok, akik gondolkodnak, hogy milyen jövő várhat rájuk ebben az országban. Ha maradok, akkor az azt jelenti, hogy még vagy 7 évig nem tudok elmenni.

2022. ápr. 4. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!