Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem teljesítem az egyetemi...

Ha nem teljesítem az egyetemi röghöz kötést, mi történik?

Figyelt kérdés

Hallottam ilyet, hogy ha külföldre megyek és nincs a nevemen semmi itthon, nem tudnak semmit csinálni. Ez igaz? Ez elévül valaha? (Pl. 20 év múlva hazajövök még mindig számon kérhetik?) Ha időközben örökölök valamit, akkor azt elviszik, igaz?

Ugyanazok a következményei vannak, ha már megkaptam a diplomám és akkor is ha félbehagyom a tanulmányaim?


2022. ápr. 4. 06:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én diplomásként már látom az utam itthon is. Ahol meg 10-15 millányi tandíj összejön egy normális képzés alatt, az pedig fog annyit fizetni külföldön a magánszférában, hogy gyorsan ki tudd fizetni.
2022. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15 milla 20 év múlva mennyit fog érni? Mint ma 2 millió?
2022. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kimész külföldre a diploma után. Aztán elkezdesz kint dolgozni és mellette itthon csinálsz egy katás vállalkozást. Fizeted a közterheket és ketyeg a munkaviszonyod itthon.
2022. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó elég okos, de én még mindig nem támogatom ezt. A te pénzedből elvégzi az egyetemet majd adtok neki jó ötletet hogy ne fizesse vissza…és persze ne is itthon hanem külföldön melózzon…
2022. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

2 diplomám van, az egyiket államin szereztem, akkor még nem volt ilyen szabály. A legutóbbi képzésnél 7 félévből, 5-öt én fizettem. Annyit azért hozzátennék, hogy annak ellenére, hogy kicsengetek 320e-t félévente, nost azért semmit nem kapok, csak egy ócska minőségű képzést. Még egy normális diákigazolvány sem jár a levelezősöknek... A munkabérem többszörösen túl van sarcolva, -mint mindnekié-, de abból nem futja minőségi oktatásra, nem futja EÜ -re, nem futja semmire, csak focira, stadionra, meg értelmetlen beruházásokra, meg persze korrupcióra.


Szóval vicc, azt már meg sem említem, hogy nyugaton adóvisszatérítés jár a tandíjad egy részére...

2022. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy nyugodtan húzzon ki dolgozni, ilyen ócska rendszernek ne is fizessen, mert minek?
2022. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#14 hidd el ennél sokkal többet, sokkal nagyobb hülyeségekre elszórtak a fejed fölött
2022. ápr. 4. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!