Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikus könyvtáros...

Informatikus könyvtáros végzettséggel informatikusként elhelyezkedni, informatikus állást kapni lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azoktól kérdeznék, akik informatikus könyvtáros szakon végeztek az egyetemen. Ezt a szakot jelöltem meg első helyen, ha jól látom összesen csupán 45 diák jelentkezett ide. Először is, mennyire nehéz ide bejutni? Másrészt én nagyon szeretem az informatikát és azt hallottam, hogy ezzel a szakkal informatikusként is el tudok majd helyezkedni (ez egy könnyített szakja az informatikus képzésnek), ez igaz? Valóban nem csak könyvtárban tudok vele elhelyezkedni?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat! 😊



2022. ápr. 12. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ajajj.. nem akarlak elkeseríteni, de mérnök informatikust és programtervező informatikust keresnek! Ez egy humbuk töltelékszak! :D
2022. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg el fogsz tudni a nagy munkaerőhiány miatt, ami még mindig jellemi ezt a területet, DE...


1.) Informatikus és informatikus között hatalmas a különbség. Informatikusnak számít a lyukasgatyás általános iskolai rendszergazda és egy mesterséges intelligenciával foglalkozó programozó is.


2.) Ingyen ebéd nincs. Vagyis a programtervező/mérnökinfós, gazdinfós, villamosmérnök végzettségűekkel szemben jelentős hátrányból indulsz.


Kérdés amúgy, hogy ha így tudod, hogy nem az adott szakmában akarsz elhelyezkedni, akkor miért oda akarsz menni???


Mit értesz az alatt pontosan, hogy szereted az informatikát? Szereted a word doksik ppt-k formázását? Vagy szeretsz C#-ban/Pythonban alkalmazásokat készíteni hobbiból, ami mondjuk egy Arduino-val kommunikál?

Ha utóbbi áll hozzád közelebb, akkor én mindenképpen valamelyik 2.)-ben felsorolt szakot ajánlom.

2022. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valahogy gondoltam, hogy ez nem ilyen egyszerű…

Az infót szeretem és alap szinten nagyon jól boldogulok, viszont egy informatika szakot túl nehéznek tartok és olyan mélységben már nem biztos, hogy boldogulnék, igy maradt ez a szak 😬

Hozzáteszem, hogy nagyon rossz infó tanárom van és reménykedtem, hogy itt talán kapok annyi alapot, hogy jobban el tudjak mélyülni és kibontakozni az informatika világába, lehet nem venném nehezen az akadályokat, viszont a jelenlegi oktatás mellett nem tudom felmérni, mennyire venném könnyen az akadàlyokat, a komolyabb informatikába nem tudom mennyire tudnék elmélyülni, egyelőre nem érzem a tudásomat annyira biztosnak és olyan szintűnek, amelyet egy informatika szakhoz elvárnak…

2022. ápr. 12. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az informatika érdekel, NE menj informatikus könyvtárosnak!!! Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz (a könyvtáros képzésen inkább az irodai programok, adatbáziskezelők kerülnek elő).
2022. ápr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzáteszem, hogy nagyon rossz infó tanárom van és..."



Ezt felejtsd el, ha informatika vonalon akarsz tovább tanulni! Ez a szakma alapvetően önképző. Az egyetemen se feltétlenül vannak jó tanárok, az boldogul igazán, aki jól tud magától tanulni (pl.: netről vagy akár könyvekből).

2022. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én informatikus könyvtáros szakra jártam, csak alap dolgokat tanítottam meg informatikából, tehát ha informatikusként szeretnél dolgozni akkor nem ajánlom. 30/L
2022. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!