Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 9.ben megbukok év végén...

Ha 9.ben megbukok év végén történelemből és a pótvizsgán sem mennék át magyarán évet kell ismételnem, át vesznek másik iskolába ugyan erre a szakra amin most vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon igencsak elhanyagoltam a tanulást és a töri tanárommal sincs meg a közös hang, valószínűleg ki nem állhat engem mivel az én átlagon a legrosszabb és ezért múltkor meg is szégyenített az osztályom előtt. Szeretem ezt a szakot és a szakmai tantárgyakból 4-5ös vagyok csak a törivel van gond. Meg persze az osztályommal is mert nem szeretem az osztályomat év eleje óta ki nem állhatom őket. Szóval összesítve az egészet annyi a kérdésem hogy van e esélyem következő év elején másik iskolába menni ha meghúznak töriből, és ha van akkor hol kezdjem? Először iratkozzak ki vagy iratkozzak be a másik iskolába vagy egyáltalán hogy működik ez az egész? (15 éves vagyok és Közgázra járok) Előre is köszönöm a segítséget!<3

2022. ápr. 24. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tanköteles vagy, ezért csak úgy nem iratkozhatsz ki az iskolából. Előbb a másik iskola ki kell adjon egy úgynevezett befogadási nyilatkozatot, amivel igazolod a mostani iskolád felé, hogy folytatod a tanulmányaidat. Tehát először befogadó iskolát kell keresned, utána tudsz kiiratkozni.


9.-be nem biztos, hogy át fognak venni, elvégre a 9. osztályt a jelentkezőkkel töltik fel, de ha esetleg nem buknál meg év végén, akkor is átiratkozhatsz másik iskolába, akkor viszont nagyobb eséllyel.

2022. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átvevő iskola igazgatóját kell megkeresni, ő dönt átvétel ügyben. El is utasíthat akár.
2022. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát bukással elég necces, hogy átvesznek. Adott iskolánál kell érdeklődni, ha nincsenek náluk nagy elváráok, és van hely, akkor igen, de ha van egy szint amit meg kellene ugranod akkor nem biztos, hogy kapnak majd utánad.
2022. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Bukott tanulókat rendszerint a legalja sulik vesznek át. Javaslom, hogy tanuld a töritek és szerezz néhány jó jegyet!
2022. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!