Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a matek belső...

Virág106 kérdése:

Mit tegyek a matek belső vizsgával?

Figyelt kérdés
Nem tudom, és nem értem egyszerűen a belső vizsgát. Az iskolánkba úgy minden évbe 9-10.osztály belső vizsgát tartanak érettségi felkészítésre. Na most holnap lenne, de én a matekkal sehogy se állok, nem értem, éppen a határnál állok az átlagnak hogy ne bukjak meg, és itt bőgök hogy mit tegyek. Elvileg annak már nem kell pótolni aki nem írta meg. Nem tudom mit tegyek, nagyon depresszióba estem, és tudom hogy anyukám kiakadna ha nem írnám meg. De rosszul vagyok emiatt, és sem egyenleteket, sem annak külön féle számolásait nem értem, hiába próbálkozom. Szerintetek mit tegyek? Ha holnap bemegyek biztos bukás (4 jegyet számít amit nem tudok kijavítani, mert ígyis már egy hónapot lóg a matek tanárom iskolából).

2022. máj. 1. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Élek a gyanúval, hogy ha nem írod meg, és később sem pótolod semmilyen formában, akkor instant bukás. Ha megírod, legalább van esély a kettesre.

Ha pedig véletlenül megbuksz, akkor sem dől össze a világ, augusztusban tudsz pótvizsgázni, addig lesz lehetőséged felkészülni.

A tanulságot viszont vond le későbbre; ne az utolsó pillanatban jusson eszedbe, hogy nem megy, hanem időben kérj segítséget.

2022. máj. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj be és írd meg. Lehet, hogy egyes lesz de legalább még június 15ig van lehetőséged javítani és ha nem azt látja a tanárod, hogy fél vàllról veszed akkor biztosan asszisztál majd a ketteshez.


Mondjuk én nem ismerem a tanárod de merem feltételezni, hogy nem bunkó.

2022. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem az a matek tanárom (kissé hanyag is egy kicsit), de nem ad javítási lehetőséget már veszett átlagra. Így sem állok nagyon jól, nyáron meg nem nagyon tudnék készülni rá, és az se lenne biztos hogy menne. Tudom hogy 1-es lesz, mert egyébként se tudtam rá eleget készülni/megérteni. Nem mennek bele a fejembe a szabályok, minél hogy kell számolni. Egyébként ez nem csak mostani hibám hanem körülbelül egész éves, nem menne most sem, kettesre sem. Magasak a ponthatárok, van pár segítség amit lehet használni függvényekhez, de mikor azt sem tudom mit mivel kell számolni egyszerűen már feladom. Nekem nem megy ez.:(
2022. máj. 1. 22:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Mellesleg azt kihagytam hogy ott 4 jegyet ér egy nagy jegy a naplóba. Amit lehetetlen lenne már kijavítani. Illetve nem hiszem hogy kérnék a pótlást, mert tavaly se kérték aki kihagyta (igaz az online volt, de mikor vissza értünk se hajtották be rajta). De nagyon nagy bűntudatom van, viszont megbukni se van kedvem tényleg.
2022. máj. 1. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!