Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem engedik az...

Mit tegyek ha nem engedik az iskolában a trikót és a rövidnadrágot?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, az iskolában nem engedik a lányoknak, hogy trikót vagy éppen rövidnadrágot húzzunk fel. Történetesen ne legyen kivágott, és ne legyen kinn a vállunk mert azzal "mindenünk kirakjuk". A rövidnadrág pedig max halásznadrág lehet, de könyörgöm ki jár manapság abban. (Fiatalságra értem) Nem katolikus iskola vagyunk, semmi ilyenhez nincs közünk. Ha mégis abba jönnénk beírást kapunk, vagy éppen hazaküldenek azzal a mondattal, hogy: "öltözz át, ez egy munkahely!" Tavaly próbáltunk küzdeni ez ellen, de teljesen hiába volt. Megmutattuk az igazgatóságnak is, hogy a kormánynak van egy rendelete, hogy a diákok öltözködését nem lehet szabályozni, de így sem változott semmi. Adjatok ötleteket mit tudnánk tenni az iskolában mi lányok.

2022. máj. 21. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Nézd meg a Moxie című filmet és csináld azt, amit ők. Nem lesz könnyű.
2022. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Melyik ez a rendelet?

Egyébként a házirend a mérvadó.

2022. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Hát vegyél fel egy normális pólót, aminek van ujja, tényleg nem való ujjatlan az iskolába. A 3/4-es nadrág meg pont divat, ha mégsem akarsz olyan felvenni, akkor hordj hosszúnadrágot vagy hosszabb szoknyát.

Gondolom, a fiúknak sem engedik, hogy atlétában legyenek vagy csak s*gget takaró rövidnadrágban. Ha mégis, akkor küzdhettek a kettős mérce ellen.

2022. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem engedik, akkor ne vegyetek fel ilyet. Ez ilyen egyszerű. A jövőbeli munkahelyeden is lesz dress code, oda sem vehetsz majd fel ilyeneket (kivéve, ha egy stradon dolgozol LOL). Ideje megszokni, hogy bizonyos helyeken bizonyos ruhákat lehet csak felvenni.
2022. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A házirend egy szóval sem említi, hovy bármiféle szabály lenne erre, csak szóban mondják a tanárok. A szabályt pedig a diákjogoknál találod meg.
2022. máj. 21. 19:44
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves 3. senki nem beszélt itt p#csa nadrágról, nem olyat szeretnénk felvenni, esetleg egy bicikli sortot mondjuk, nem túl hosszú nem túl rövid. A fiúknak pedig fel lehet venni trikót, senki nem szól nekik.
2022. máj. 21. 19:45
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk ugyanez volt. Hatalmas hülyeségnek tartottam, mert nálunk minden logikát nélkülözve hozták meg ezeket a "szabályokat" (nálunk sem volt benne a házirendben, csak szimplán megállítottak a folyosón, hazaküldtek, beírtak egy egyest stb.). Például nekünk lányoknak tilos volt a rövidnadrág (a normál hosszúságú rövidnadrág, amiből nincsen kint semmid), de ugyanolyan vagy rövidebb szoknyát szabadott hordani. Az ujjatlan felső miatt is szóltak, de pl. az nem volt gond, ha valaki kipakolta a melleit. A fiúknak pedig mindent lehetett, ők abban jártak amiben akartak, rövidben, szaggatottban, ujjatlanban stb., senki nem szólt nekik semmiért. Nonszensz.
2022. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Kérjétek, hogy szereljenek be légkondit 🌝
2022. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy miért akarsz ujjatlanban járni az iskolába? Annyira nincs meleg, hogy ne bírd ki, a korotok beli fiúk pedig még egy fadarabot is megb.sznának, szóval ők így is, úgy is rátok vannak gerjedve, bérmit veszel fel.
2022. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt most az a lényeg, hogy miért van az, hogy a fiúk abban járnak, amiben akarnak, a lányok meg nem. Ez rogadtul igazságtalan, és én komolyan írtam a moxie-s dolgot, szerintem ott nagyon jól csinálták. Persze, ezt tényleg nagy kihívás lenne megcsinálni, de talán az igazgatót lehetne konfrontálni azzal, hogy számon kéritek, miért is vannak ezek a szabályok.
2022. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!