Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki volt már régebben már...

Aki volt már régebben már régebben emelt szinten érettségizni kémiából és esetleg emlékszik a szóbeli tételére, az elmondaná, hogy hogyan is néz ki egy ilyen pl. légyszíves?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy megvannak adva a témák, vannak forrásaim is, csak kíváncsi vagyok, hogy mégis hogyan néz ki konkrétan egy tétel pl. szóbeli vizsgán.

2022. máj. 28. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Kihúzod, van egy a, b, c része, a c az egy egyszerű kísérlet bemutatása lesz. Leülsz, van fél órád kidolgozni, aztán amikor hívnak kimész, leülsz, elmondod a két tételt, majd bemutatod a kísérletet és elmagyarázod az elméleti hátterét. Ennyi az egész.
2022. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az érdekelt volna, hogy amikor kihúzol egy "a" tételt pl., ami nem kísérlet és nem is rövid elgondolkoztató feladat, akkor azt kapod ami nyilvánosságra lett hozva, vagy azon belül kérdeznek rá a témán belül valamire? És ha igen, akkor hogy néz ki egy ilyen tétel? Ezért mondtam, hogy aki már túl van ezen.
2022. máj. 30. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 2020 októberében voltam, nekem így nézett ki:

Egyszerre kaptam meg azt hiszem mind a három tételt.

A: Nátrium-hidroxid és HCl összehasonlítása, megadva minden egyes szemponttal a leírásban

B: Benzol, Víz, Aceton hármas megkülönböztetése (kísérlet)

C: Van-e különbség a maltóz és a szacharóz oxidálhatósága között? Ha van, akkor mi az oka?


Bemutattam a saját asztalomnál a kísérletet, elmondtam 1-2 dolgot, utána viszont ki kellett menjek a táblához és ott 'befejezni' a kísérleti feladat magyarázatát, majd jöhetett az A/C feladat, amiről én döntöttem melyikkel kezdem. Az elején mondták írjak fel mindent a táblára, ne a felelet idejében gondolkodjak rajta. Nem kérdeztek semmi pluszt, pont én akartam többet mondani, de akkor leállítottak, hogy nem kell plusz. 1-2 alapvető kérdést tettek fel utána, de abszolút nem vészes.


Sok sikert előre is! :D

2022. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pontosan ez érdekelt! :)
2022. máj. 30. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!