Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlatra kötelező...

Szakmai gyakorlatra kötelező a fizetés?

Figyelt kérdés

Egyetemi szakmai gyakorlattól lenne szó, tehát több mint 6 hét. Nekem valamiért az rémlik, hogy kötelező fizetnie a munkáltatónak, a minimálbér x%-kat, de ezt most nem találom, és elbizonytalanodtam benne, hogy kötelező-e... Eléggé elvesztem a jogi szövegek között, nem találok olyat, ami friss lenne... Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszi a választ😀



2022. jún. 2. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Nem kötelező.
2022. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
6 hetet meghaladva a mindenkori minimálbér 65%-át kell adni, ha nem állami fenntartású helyről beszélünk. Államinak ugyanis nem kötelező fizetnie, semennyit, semekkora időtartamra.
2022. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, 1-es ezt honnan vette, az egyetemi kötelező szakmai gyakorlatra, amennyiben az legalább 6 hetes egybefüggő gyakorlati időt jelent (a törvény szerinti időarányos szabadság nem számít megszakításnak), kötelező fizetnie a munkáltatónak, méghozzá a minimálbér bizonyos százalékában van meghatározva, legalább mennyit, de ennek értékére nem emlékszem fejből.

Viszont ha rövidebb idejű, nem egybefűggő, stb, akkor nem törvényi előírás.

2022. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, nekem is ez a 60 körüli % rémlett, de már elvesztem a sok régi jogi cikk között 😅😁
2022. jún. 4. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!