Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket ajánlotok...

Kólauborkával kérdése:

Milyen könyveket ajánlotok kémia tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Ismeret bővítés szempontjából érdekel, mondjuk azt, hogy már a középsulis anyagra sem emlékszem, csak amennyi a fizikához kell (ami nem sok).


Igazából a lényeges része az lenne miként lehet a kémiai egyenleteket felírni, megoldani, gondolom ehez nem elég a matematika alapműveleteit tudnom, hanem kell alapos kémia tudás is hozzá, tehát mondjuk a 0-ról szeretnék indulni, van valakinek ötlete melyik könyveket milyen sorrendbe kéne megtanulnom, hogy aztán feltudjam írni mondjuk egy előző kérdés képletét (hypo + aluminium) és logikusan levezetve kifejtsem mi történik?


Ezzel a tudással kb. bármilyen "koktél" reakcióit feltudom majd írni, vagy ez miként működik? Most tényleg úgy válaszljatok, hogy kémia tudásom erősen konvergál a 0-hoz és pont ez az ami zavar.


Ui.: láttam ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


és megfogom nézni ezt a könyvet is, de ha van valakinek valami "tanterv" szerűsége erre, vagy mit milyen sorrendbe illene megtanulnom, akkor azt előre köszönöm!



2022. jún. 2. 20:07
 1/7 Z003 ***** válasza:
97%

Ha csak az általános kémia érdekel akkor a mozaikos kémia tankönyvek tökéletesek erre a célra. Ezek remekül összeszedik a tananyagot gimnáziumi szintig, és könnyen elérhetőek és olcsók. Valamint egy jól követhető rendszerre épülnek fel.


Ezek azonban nem nagyon tanítanak meg, a szükséges gondolkodási módhoz. Viszont megadnak egy tökéletes alap tudást, hogy majd kialakíthasd azt a tudásbázist, ahhoz hogy bármilyen "koktél" reakcióit fel tudd írni.


Én sem tudok magamtól megoldani minden reakció egyenletet (hába van jópár év rutinom). A tudás nagy része abból származik hogy tudod hogy hol, és hogy kell felnézni egy adott adatot vagy reakciót. Ezt pedig nem nagyon tanítják tankönyvekben, ezt csak gyakorlattal lehet elsajátítani. Vannak könyvek, magasabb szintűek amik megadják azt a tudásszintet ami ahhoz kell hogy megérthesd az alapfolyamatokat, de azok igénylik hogy legalább gimnáziumi szintet értsd a kémiát. Ha ezek is érdekelnek írj rám nyugodtan összeszedhetek párat, de ezeket általában nehezebb is beszerezni, vagy drágák.

2022. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Z003 ***** válasza:
100%

*Én sem tudok magamtól megoldani minden reakció egyenletet (habár van jó pár év rutinom). A tudás nagy része abból származik hogy tudod hogy hol, és hogy kell felnézni egy adatot reakciót. Ezt pedig nem nagyon tanítják tankönyvekben, ezt csak gyakorlattal lehet elsajátítani.

(bocs félúton kitöröltem a mondat felét és nem javítottam)

2022. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Villányi Attila: Kémia I-III

Villányi Attila: Kémia ​– Összefoglaló középiskolásoknak

+ érettségi feladatok megoldása, ellenőrizve a javítókulcs szerint.

+ kiegészítés: Balázs Lórántné / Saáry Anikó / Szereday Éva: Hogyan ​oldjunk meg kémiai feladatokat?

Kísérlet:

[link]

2022. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 2. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Annó emelt érettségihez én is a mozaikos és a Villányi könyveket használtam, illetve az Ötösöm lesz kémiából példátárat. Kifejezetten számítási feladatok vannak benne az alapoktól a bonyolultabbakig és vam neki egy megoldásokat tartalmazó könyve, amiben az adott feladattípus első feladatát részletesen levezetei.


Ezen a linken meg tudod nézni:


[link]

2022. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre találták fel a kémia tankönyveket. Ha régebbihez sikerül hozzájutni pl. egy antikváriumból, ahol olcsóbb, az is jó, ha nulláról kezdi (tehát 7. osztálytól), az újabbakról meg már írtak a többiek, úgy látom.
2022. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2022. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!