Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná ezt...

Valaki elmagyarázná ezt kémiából? 2H2O= 2H2 + O2 Egyszerű de képtelen vagyok megérteni

Figyelt kérdés

(persze a második negyedik és utolsó kettes alsó index de nem tudtam itt úgy megcsinálni)

Szóval azt nem értem hogy ugye a 2H2O-t bontom fel és így kapom a 2H2 + O2t de nem értem hogy az O-hoz hogy kerül a végén a kettes.( 2H2O= 2H2+O2<-és ez miért van itt?)

Bocsánat tudom hogy ez egy egyszerű példa, és nagyon szrul magyarázok de olyan jó lenne megérteni


2010. szept. 19. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az oxigén kétatomos molekula. :)
2010. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 H2O felbomlik, akkor először 2 O keletkezik, ezek azonban szinte azonnal egyesülnek egymással O2 -vé, tehát egy kétatomos molekulává. Ennek az az oka, hogy a természetben az O nem szeret egymaga lenni, ha teheti, gyorsan keres magának egy párt :) Amúgy nem csak az oxigén az egyetlen ilyen tulajdonságú anyag, ilyen a hidrogén, a klór, a nitrogén és még mások is. Ezért van az, hogy 2 H2O felbomlásakor sem 4 H keletkezik, hanem párokat alkotnak, és 2 H2 lesz belőlük.
2010. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!