Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Elte GTK-n vagyok elsőéves,...

Az Elte GTK-n vagyok elsőéves, de szeretném abbahagyni. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. A jogviszonyt a neptunon keresztül tudom megszüntetni? Utána lesz még valami teendőm ezzel? Továbbá:

Figyelt kérdés

1: a hallgatói jogviszonyt bármikor meg tudom szüntetni? Ezt befolyásolja az átlag vagy a megszerzett kredit?


2: Elvileg, ha most megszüntetem a jogviszonyt, akkor kapok majd valami határozatot, hogy ki kell fizetnem egy félévet.

Azt olvastam, hogyha egy éven belül újra lesz hallgatói jogviszonyom valahol, akkor nem kell fizetnem. Ez még mindig így van?


3: Ha jelentekezem egy másik egyetemre, és azt sem fejezem be, akkor az ottani félévek 50%-át meg az Elte-s félévet is ki kell fizetnem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 9. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Bármikor, kredit vagy átlag nem befolyásolja.

2. Így van.

3. Vagy ledolgozod, 2 éven belül kell akkor munkaviszonyt létesíteni itthon, ha a képzést nem fejezed be. Az elte is számítani fog már akkor.

2022. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jún. 9. 18:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A tandij felet kell kifizetned ha allami feleveket vettel igenybe es mar legalabb a 2.felevedet toltod


A GTI oldalan jobb lenne utanaerdeklodni hogy van e mas dolgod a neptunon kivul mert mikor en btkra jartam csak azutan iratkozhattam ki hogy bevittem az alairt igazolast hogy questuraban leadtam a diakom es hogy a kari es az olasz tanszeki konyvtarban sem vagyok mar olvaso ( mindenhonnan kellett a pecset)

2022. jún. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!