Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valamilyen ösztöndíjat,...

Valamilyen ösztöndíjat, amelyet elsőéves egyetemistaként meg tudnék igényelni?

Figyelt kérdés
Az egyetem által nyújtott tanulmányi es szociális ösztöndíjon kívül gondolok valamire. A tanulmányi ugye még nem igényelhető meg, a szociális ösztöndíj pedig valószínűleg nagyon kevés lesz nekem. Rengeteg országos eredményem van középiskolából, felsőfokú nyelvvizsga. Szükség lenne pénzre, mert anyagilag nem szeretném a családot lehúzni, a többiek pedig azt javasolták, hogy elsőfélévesként még nem érdemes dolgozni. Természetesen később dolgozni fogok, csak addig is fizetni kellene a kolit meg élni kellene valamiből

2021. szept. 4. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vannak. Pl Szegeden van a start ösztöndíj, de az már rég lejárt. Talán valami pályázatra jelentkezhetsz.
2021. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok ilyenről, amiket nálunk promóznak, azokhoz vagy eleve felsőbbévesnek kell lenni, vagy egyetem alatti teljesítményt mér csak (amihez gyakorlatilag szintén felsőbbévesnek kell lenni). Az egyetem nem fog pénzt adni a középiskolai versenyeredményekért, a nyelvvizsgáért pedig pláne nem.

Egyébként nem kell félni a munkától, több ismerősöm és én is dolgoztunk első félévben is, nyilván nem heti 20-30 órát, hanem hétvégente 1-2 napot, rugalmasan. Ennyiből minimum a koli + alap kajának ki kéne jönnie.

2021. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jár pénz a kötelezőn túli nyelvvizsgáért, én 12000-et kaptam egy plusz B2-ért. Viszont dolgozni még hétvégén sincs idő. (BME)
2021. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!