Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek még én jó tanuló?

Lehetek még én jó tanuló?

Figyelt kérdés

Jövőévbe leszek végzős szakgimnáziumban szoftverfejlesztőként és igazából nem mondanám magamat annyira rossz tanulónak, de nem is vagyok fényes. Mindenből vagy 5, 4, 3-ra állok kivéve matek, ami sajnos most 2-es lesz. Majdnem sikerült kihúzni 3-ra, ami romlás mert félévbe 3-as voltam (2,75 és most 2,43). De nem csak a matek igazából úgy mindenből jó akarok lenni pl: Programozás C# , Hálózatok( Cisco Packet Tracer), Linux, angol, töri, magyar stb.

Tudom, hogy elhatározás kérdése csak amikor már a motiváció elszáll akkor tényleg nehéz rávennem magamat. Vannak ilyen csodaszavak ami nektek beválik?

Amiket tudok de nem csináltam eddig(lehet, hogy ez miatt is lettek olyanok a jegyeim amilyenek), hogy minden nap kell tanulni 2 órát maximum, jó ha van tanulási technika és igazából ennyit tudok.

A másik problémám az, hogy eléggé nehéz a felfogásom, szóval nehezen értek meg dolgokat illetve hiába, hogy rágyakoroltam matek dogára, rossz lesz és utána már rájövök mit kellett volna máshogy csinálnom.


Kérhetnék szépen segítséget? Szeretnék egyetemre bekerülni, és tudom, hogy most elrontottam ezt a évet, ami kár de ebből tanulva jobbá akarom tenni a következő évem tanulmányi eredményeit.



2022. jún. 9. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetsz.

A lényeg, hogy ne ész nélkül magolj, hanem értsd is, amit tanulsz. Még akkor is, ha adott pillanatban esetleg "egyszerűbbnek", vagy legalábbis gyorsabbnak tűnik bemagolni valamit, mint elgondolkodni rajta.

2022. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ne érezd magad rosszul, ha nem a legjobb a jegy, csak ha egyetemre akarsz menni. Ja oda akarsz:D


Egyébként írj konkrét kérdéseket, akár privátban! Csak úgy tudunk segíteni.

2022. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!