40 tétel 4 nap alatt?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám a leghatékonyabban megtanulni?

Tudom, nem kellett volna az utolsó pillanatra hagynom...

Tudnátok adni pár tanulási tippet?


(Mindegyik tétel 2 db A/4-es oldal)



2022. jún. 12. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként milyen tantárgyról van szó, ha szabad kérdeznem?
2022. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Társadalomismeret. Ez az 5. tárgyam, választás előtt nem tudtam hogy a szóbeli 40 tételes. :/
2022. jún. 12. 17:27
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem könnyű. Én személy szerint azon emberek táborát erősítem, akik szeretik az utolsó pillanatra hagyni a tanulnivalót, beadandót stb..

Szóval ismerős a helyzet. DDD

De azért 40 tétel az kemény dió, bár nem lehetetlen.

Most mondhatnám, hogy kénytelen vagy akkor napi 10-et megtanulni, de ezt gondolom magad is kimatekoztad.

Őszintén nem tudom, hogyan lehetne ezt a leghatékonyabban és eredményesebben kivitelezni.

De azért egy tételt se hagyj ki, ha egy tanácsot elfogadsz. Mindegyiket olvasd el legalább 2x.

Meg azért, ha már 40, akkor legalább 10-20 legyen, amit ugy aránylag jól tudsz, és akkor hátha azok közül húzol majd.

Tudom, nem sok segítséget adtam, de nem is igazán tudok, hogy őszinte legyek.

Azért remélem sikerülni fog.

Hajrá.

2022. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért tudtál segíteni, köszi.

Lehet elmondok egy pár imát esténként... :D Csak poénkodok. "Segíts magadon és Isten is megsegít."

Megpróbálom a napi 10 tételt, remélem menni fog.

Esténként már olvasgattam a témákat, de néha teljesen üres a fejem ha olyen témákról,, mint a gazdasági integráció, adóalap stb. kell tanulnom.

2022. jún. 12. 17:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress videókat, amikből tudsz tanulni, az nálam pl hatékonyabb mint papírról olvasni
2022. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a múlt héten tudtam le egy 60 tételes vizsgát, szintén a/4es oldalak 2,5 egy tétel :DDD 5 nap alatt készültem fel rá, és 4est kaptam, viszonylag jó tételt húztam.

Először én végigolvastam az összes tételt, kiemeltem a lényeget. Majd kiírogattam a kulcsszavakat a tételekhez (mivel sokszor nehezen tudom, hogy az adott tétel mit is tartalmaz). Utolsó nap vizsga előtt meg már csak ismételtem az összeset. Nekem az is sokat segít, ha hangosan mondom magamnak.

Azt mindenképpen nagyon ajánlom, hogy utolsó nap már csak ismétlés legyen, hogy egészben lásd az anyagot.

Nyilván így nem lehet 100%ra megtanulni, de ha mindegyik tételhez tudsz 5-10 mondatot mondani, az sztem már elég a ketteshez (akár még jobb jegyhez is, tanárfüggő).


Addig is hajrá!! :))

2022. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért napi 20 oldalt megtanulni nem a világ vége. Felkelsz 7kor, nekiállsz 8kor, délig megvan minimum 8 oldal. Ebéd, egykor folytatod, este hétig készen vagy, pihensz, eszel stb. Második naptól még egy fél órát eltöltesz azzal, hogy átismétled az előző napit.


Kemény és fájdalmas, de 4 napig túl lehet élni. Aludj eleget, igyál sokat, használj színes filceket a lényeghez.

2022. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Ezt a rendszert fogom alkalmazni:)

2022. jún. 12. 21:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben vagyok. 4 napom van 30 tételre. Plusz a másik 30-at kb. újratanulni. :( Nekem is segítettetek, köszönöm. Bár az enyém reál. Radiográfia. :(
2022. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 3 napra hagytam 100 tételt😅

Már vagy 40-et átnéztem, holnapután megyek érettségizni. Az a gáz, hogy megint elment a kedvem a tanulástól. Pedig azt a 3 napot legalább végig kéne nyomni. Elég lenne mindet egyszer(kivéve pár nagyon nehezet többször) átnézni, hogy legalább hozzászólni tudjak, mert én csak a kettesre hajtok.

2022. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!