Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyha ezekkel vagyok diagnosz...

Hogyha ezekkel vagyok diagnosztizálva, akkor nem is kellett volna erőltetni a kézírást?

Figyelt kérdés

Diszlexia, diszgráfia, diszkalkúlia, figyelemzavar és asperger szindrómám van, (diagnosztizáltan).


Volt középiskolában egy év, amikor rengeteget kellett a füzetbe írni, és nem bírtam. Mivel mint a mai nap rájöttem, nekem az idegrendszerem teljesen másképp működik ezek miatt a diszek miatt mint egy rendes embernek. És addig erőszakoskodtak a tanárok (tisztelet a kivételnek), hogy írjak a kezemmel, mert ez egy iskola meg bla bla .. itt nem lehet telefonba jegyzetelni, meg számítógépbe meg stb... Hogy én kénytelen voltam folytatni, na és a végén már orvoshoz kellett mennem, reumatológushoz. Ő mondta, hogy elkezdik kezelni a kezemet, gyógyítani, de tilos a kezemet használnom íráshoz. Még testnevelésből is felmentett 2 évre. Ezt mondtam a suliba, de csak azért is ráköteleztek hogy a kezemmel írjak. Írtam, mert mást nem tudtam tenni, közben jártam a kezelésekre a csuklóm miatt, mert már iszonyatosan fájt. Ha levágtam volna a kezemet egy hegytelen késsel az nem fájt volna annyira... De a kezelések jók voltak, mert utána nem fájt a kezem. De másnap megint terhelnem kellett a kezemet és írnom vele. Szóval a kezelések semmit nem értek emiatt. De 1 éven át jártam minden nap kezelésekre, félév után a főorvos előírt nekem egy vizalatto ultrahangos kezelést is. Az már nagyon jó volt, ott már a kezelés közben elmúlt a csukló fájdalom. De másnap persze, megint kénytelen voltam terhelni a csuklómat, hisz muszáj voltam, nem fogadták el, hogy telefonba jegyzetelek vagy laptopba vagy gépbe vagy tabletbe stb... De azt se fogadták el, hogy felveszem hangrögzítőre az órát és otthon leírom a gépembe. Szóval, 1 év minden napos kezelés után a reumatológus műtétet javasolt, hogy felvágják a csuklómnál a kezemet és valamit csinálnak ott. Azt nem akartam, mert tudtam ha nem terhelném a kezemet semmi bajom nem lenne vele. De ezt nem tehettem meg, mert egyből érzelmi zsarolást kaptam volna (hisz iskola... tudjuk jól milyenek a magyar iskolák).



A baj csak az, hogy ha pl maszturbálok akkor annyira elkezd fájni a csuklóm, hogy a teljes tenyerem bemerevedik és iszonyatosan fáj. Ha a kezemmel írok, meg már mentális fáradságot érzek.



A kérdés, mit kellett volna tennem, hogyha egy diák voltam (és a diákok szava nem ér semmit egy suliban) és orvosi javallat ellenére is rá voltam kényszerítve a kéz írásra?

Valamint, jogos volt ez a követelés felém, hogy nem használhattam a telefonomat jegyzetelésre, ennek ellenére?


Azóta már akkor is írtózatosan benyilal a kezem, ha egy szerződést 5+ helyen kell aláírnom.


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2022. jún. 14. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ennek úgy kellett volna mennie, hogy a szüleid bemennek az igazgatóhoz, hogy mi az, hogy nem használhatsz segédeszközt, mikor kezelést is kapsz a kezedre. Majd az igazgató behívja a drága tanárt is és a szüleid társaságában elbeszélgetnek. Sajnos nagyon gyakori, hogy valaki segédeszközre szorul (számológép matematikához, szóban felelés, többletidő dolgozatirásnál stb), de a pedagógus úgy gondolja, hogy ő jobban tudja, mint a szakszolgálatban a gyógypedagógusok. Ez a szomorú. Valami kezelést csináltass még a kezedre, az ultrahangosat újra esetleg.
2022. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem is tudom, hogy mi a cél ezzel a kérdéssel. Hogy ki a felelős, talán?

Ha ezek a dolgok nem szerzettek, hanem veleszületettek -ami a leírásból gondolható-, akkor az iskolát MÁR nem hibáztathatja senki. Mert ezek még 6-7 éves kor előtt nyilvánvalóak kellett, hogy legyenek. Elsősorban a szülőkön lehet számonkérni, hogy amikor észrevették, fordultak-e szakemberhez.

Másodsorban az óvodai pedagógus jegyzeteit lehetne megnézni, hogy milyen megfigyeléseket tett. Főleg az iskolaérettség megállapítása idején.

Az iskolai tanítók-tanárok meg ha probléma nélküli gyerekként kapnak valakit az osztályukba, akkor nem is taníthatják-kezelhetik máshogyan, mint úgymond normálisként.

Megjegyzem, a hétköznapi életben túl sok hibás fogással író-rajzoló gyereket-felnőttet látni, pont olyan fogással, amitől csukló és kéztőcsontkörüli fájdalmak keletkezhetnek. Vagy nyilallások.

A balkezesek boltjában kapható fogásjavító esetleg a fogásproblémákon segíthet, ha a vízalatti ultrahang jót tett.

2022. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted a telefonon pötyögni meg a billentyűzetet, egeret nyomkodni nem fáj? Hát de, nem is kicsit. Nem véletlen van sok irodai dolgozónak mindenféle gyulladása a kezében, csuklójában.
2022. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Igen, ezt szerettem volna megtudni amit a válaszod első sorában kérdeztél.

Amit írtál, gyerekkorban már igen, ezek mindegyike kiderült. 9 éves korom környékén kaptam meg ezeket. Utána anyukám úgy kezelt mintha semmi bajom nem lenne, még meg is alázott párszor olyanokat mondott. Bár, nem hiszem hogy a megalázás volt a célja, inkább csak a bátorításom.

Az Asperger diagnózist évekkel később kaptam meg, már felnőtt koromban.


Megtekintettem ezeket a jegyzeteket amiket következőnek írtál, érdemit nem említ. Hallássérültként kezelt, később elküldött vizsgálatra, ahol megállapították hogy a fülemmel semmi gond nincs. Később nem haladt tovább ez a történet.


Amikor iskolába kerültem, akkor már tudták hogy diszlexia, diszgráfia és diszkalkúliám van. A tanítás ugyan az volt, mindössze annyit kaptam segítségül, hogy magyar nyelvből és matematikából másképp osztályoztak engem valamint járhattam 12 éves koromig pszichológushoz.


Mindenképpen utána fogok nézni ennek a fogásjavítónak, lehet hogy majd, engedelmeddel írok rád privátban további információkért, hogyha nem találnék róla érdemit az interneten.


Még amit írtál megjegyzésképpen azt tenném hozzá, hogy nekem ámblok nagyon ritkán kellett kézzel írnom egészen addig a pontig amit megemlítettem itt a kérdésemben. Viszont, amikor kellett akkor mint írtam ez történt.


Köszönöm szépen a válaszodat!


#3

Őszintén szólva, nem. Az nekem egyáltalán nem fáj. Soha nem is fájt a túl sok gépelés vagy a telefonba pötyögés. De lehet azért, mert már gyerek korom óta 2000-3000 sorokat gépeltem a számítógépbe. (Programoztam)

Amikor voltam a reumatológusnál ő is megemlítette ezt amit most írtál, hogy rengeteg irodai munkásnak van ilyenje. Nekik ganglion ciszta alakul ki a csuklójukban ezektől. Nálam ez nem érte el a diagnosztikai kritériumot, így nem beszélhetünk ilyen elváltozásról.


Köszönöm szépen a válaszodat!

2022. jún. 15. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Az Aspergernek ehhez semmi köze
2022. jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Én aspiként kérdem, hogy mégis hogy jön ide az Asperger-szindróma ? Ne égess már minket
2022. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

az asperger szindróma gyakran együtt jár diszlexiával

2022. jún. 24. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A magasan funkciónaló autizmusnak semmi kapcsolata nincs a diszlexiához. Az idegrendszerben információ feldolgozásban simán egymás ellentéte. Sokkal ritkábban mint egy diszlexia+diszgráfia kombó.
2022. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ/válaszokat!
2022. nov. 20. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!