Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy el lehet egy egyetemet...

Úgy el lehet egy egyetemet végezni, ha az ember alkoholista? Vagy úgy nem lehet normálisan vizsgákra felkészülni?

Figyelt kérdés
Napiszinten történő sörvedelés mellett
2022. jún. 15. 03:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem. Én elég gyakran buliztam az első képzésem alatt (heti 1x azért volt egy emlékezetes esténk), általában egy ilyen után 1-2 napig használhatatlan voltam. Nem éreztem szinte soha másnaposságot, inkább csak teljesen erőtlen voltam és nem bírtam fókuszálni.


Ha ez csütörtök-péntek, akkor nyilván ki lehet heverni a hétvégén és lehet tanulni mellette, de ha mindennapos, ki fogsz bukni. Azért egy átlagos héten olyan heti 2-3 napot kell figyelni, tanulni szerintem, hogy ne csússz szét teljesen.

2022. jún. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Kave védelés hasznosabb volt nekem anno. Volt, hogy este 10kor még feltettem egyet főni, hogy éjjel 2ig bírjam. Mondjuk végül mérnök is lettem.
2022. jún. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
El. Bár általában az egyetemen válnak alkoholistává az emberek.
2022. jún. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
97%

Normális ésszel belegondolva azt mondanám, hogy lehetetlen. Erre viszont a volt évfolyamtársam rácáfolt. 5 év alatt talán csak a vizsgák alatt láttam józanul (vagy kevésbé piásan). Mai napig nem értem, hogy miből volt az agya. Ha valamit egyszer elolvasott, abból másnap 5-re vizsgázott még úgy is, ha hajnal kettőig piált. Az előadásokon a hátsó sorban feküdve pihent/aludt. Volt, hogy azért kellett ébresztgetni, mert annyira horkolt, hogy nem hallottuk, amit a tanár mondott. A tanárok is csak azért tűrték el, mert amúgy nagyon jól ment neki.

Az viszont valószínű, hogy kevés ilyen ember szaladgál a világban szóval szerintem igen kicsi az esély arra, hogy valaki alkeszként elvégezzen egy egyetemet.

2022. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok egyetemista iszik, pont az egyetem miatt. Kicsit olyan, mint régen a sorkatonai szolgálat volt, ott szokik rá a piára, cigire, kávéra/energiaitalra, öregedik 5-10 évet a 3 év alatt és egészségügyi problémái is sok embernek lesznek. A különbség annyi, hogy a katonaság kötelező volt, ez meg önként választott (illetve sok esetben szülői/családi kényszer, de ebbe a részbe ne menjünk bele).

Sok esetben elvégezhető, nekem is van ismerősöm akinek tanuláshoz pattant a dobozos sör, vizsga előtt volt egy stressszoldó "rakéta" (kevert, Mátyás vagy ilyesmi), vizsga után meg mentek ünnepelni/búfelejteni. Attól, hogy iszik, simán el lehet végezni IDŐBEN az egyetemet, ha tud mértéket tartani.


Egyébként attól is függ, hogy az alkoholizmus melyik definícióját veszed alapul, mert több fajta megközelítés van. Én azt tekintem alkoholizmusnak, ha már a napi szükségletek részét képezik az italok, nem tudja letenni, nem tud nélküle élni. A tipikus remegő kéz, koncentráció zavar és egyéb elvonási tünetek, ha nincs meg a napi betevő.

Ezzel szemben van olyan megközelítés, amely szerint nem a fizikai/szellemi állapothoz kötik, hanem a gyakorisághoz és/vagy mennyiséghez.

2022. jún. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mentőtisztire jelentkeztem anno és a 3.évben lettem alkesz amikor a rengeteg pszichiátriai meg gyermekosztályos gyakorlatom volt. Alkohollal próbáltam feldolgozni, nagyon csúnya vége lett. Végül otthagytam az egyetemet és szakember segítségével leszoktam róla. Szerintem így nem lehet egyetemet végezni, legalábbis nagyon nehéz.
2022. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!