Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Határon túli magyar nyelvű...

Határon túli magyar nyelvű iskolai tananyagokat hol találhatnék?

Figyelt kérdés
Szomszéd országokban kiadott, magyar nyelvű tankönyvek letöltési helyét keresem. Ukrajnait találtam eddig, az már nem kell.

2022. jún. 15. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, alig volt tankönyvünk. (Szerbia) Nyelvkönyvek voltak, más nem igazán, vagy csak simán nem használtuk soha. Minek neked ezek?
2022. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt vannak tankönyvek, be kell írni a kereső fülbe, hogy Limba si literatura maghiara és kiadja a találatokat, igaz csak nyolcadik osztályig van jelenleg. Üdv Romániából. Mire kellenek ezek neked?

2022. jún. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok, ha nem csak magyar irodalom tankönyvet keresel, hanem bármilyet, akkor írd be a kereső fülbe, hogy maghiara, és kiadja az összes magyar tankönyvet.
2022. jún. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2-eshez nekem annyi hozzászólásom lenne, hogy azok nagyon új tankönyvek.

Egy olyan sincs ott, amiből én tanultam iskolásként. (Most 21 éves vagyok)

2022. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A megadott link Romaniabol nekem nem tolt be, tobbszori kiserletre se. Elsosorban a termeszettudomanyos targyak (beleertve a matekot) erdekelne. Osszehasonlitaskeppen.
2022. jún. 16. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A matek Szerbiában sokkal keményebb, például deriválunk is sima általános gimi 12. évében és az integrálásba is belenézünk kicsit. Így a többi tananyag is előbb kerül sorra.

Kémiából is jobbak az alapok, szervest már 8.-ban kezdjük és gimi nagyrésze is csupa szerves kémia.

Biológiából nem tudom, az olyan átlagos.

Földrajz elég gyengusz, nagyrészt azt tanultuk milyen városok, helyek, folyók hol vannak Szerbiában. Természetföldrajz szinte nulla, gazdaság, társadalom szintén nulla. Vicces volt így Magyarországon emeltezni belőle :D

Fizika is elég átlagoska.

2022. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Romániában is van deriválás és integrálás.
2022. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!