Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tizenegyedikben fogunk elkezde...

Tizenegyedikben fogunk elkezdeni programozni, viszont én már nyáron is bele szeretnék kostólni egy kicsit. Milyen programozási nyelven érdemes elkezdenem? (Info-matek faktos lesz, valószínűleg mérnök/gazdinfóra megyek)

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Hat nem sietted el az ismerkedest a programozassal...


Python az kb. mindenre is jo, Windowson ott van a powershell amivel mindenfele mokas dolgot lehet csinalni, javascript ha bongeszoben futkoso bigyokat akarsz, satobbi satobbi.

2022. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért, előbb el kellett volna kezdenem? Szerintem még bőven időben vagyok.
2022. jún. 17. 11:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg, hogy a suliban milyen nyelven kezditek és akkor azt tanuld így első körben.

De egyébként ezekkel nem lőhetsz mellé: python, C#, Java, C, C++


Kb. nehézségben is sorrendben vannak

2022. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,most belekezdtem a python-ba, de lehet áttérek másikra
2022. jún. 17. 15:10
 5/9 9opal válasza:

Szerintem is érdemes megkérdezni, illetve ahogyan a 3. válaszoló mondta.

Python, C#, Java, C, C++-al nem lőhetsz mellé.


De részemről szerintem vagy c++, vagy java


Ha c++-t kitanulod, ahogy az előadóm mondaná, akkor onnantól már csak felejtened kell.

Nagyon komplex és nehéz nyelv, de sok mindent megtudsz benne tenni, amit mondjuk Javában nem, például operátort felül definiálni, a C ettől még nehezebb és komplexebb is, pont ezért nem ajánlanám kezdésnek talán egyiket sem.


Javát azért ajánlanám, mert relatív kezdő barát, illetve amikor majd a szakmai érettségit csinálod, szerintem Javában könnyebben megtudod írni, mivel ugye sok a beépített, már előre megkonstruált elem, amiket használni is könnyebb.(ez tisztán a saját véleményem).


Ha esetleg a fenti 2 elvenné a kedved, akkor C#

Hasonlít a Javára, barátias, könnyed az elején, illetve ez is nagyon jó az érettségi feladatok megoldására, én speciel ezzel írtam a szakmaimat.


A JavaScript is tuti kezdésnek, bár ahhoz már webet is valamennyire átkell nézned, ami ismét nagyon jó, mert szakmai érettséginek része.


PowerShell, ahogy az 1. mondta, mókás dolgokat tudsz benne csinálni.

Tudod beszéltetni is, amit én speciel ímádok. :D


Batch, Bash ami ugyan úgy érdekes lehet, de nem ajánlom kezdésnek, ez ráérőbb dolog.


Haskell/Clean, szintúgy abszolút nem ajánlom kezdésnek, ezek funkcionális nyelvek. Ezeket majd, pár év múlva esetleg, amikor az imperatív/objektum orientált nyelvek menni fognak.


A python-ról nem tudok sokat, még nem használtam/tanultam.


Én amúgy, Pascallal kezdtem, illetve egy csoport társam ezzel a nyelvvel érettségizett annó, de nem nagyon ajánlom már.


Remélem kicsit segítettem valamennyit a válaszommal. :)

2022. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlásokat ötös, sokat segítettek. :)
2022. jún. 18. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Én C#-ban csináltam az ágazati infót és ajánlom hamarabb megnézni az adott nyelvet, gyakorlását otthon a csoporttársak miatt a tanár lefogja húzni az elvárásokat lazán. Legalább nálam ez volt. Meg lehet unalmas fogja előadni az elméleti részét emiatt nem baj, ha máshonnan is ismeret.
2022. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elfogult leszek, mert engem így tanítottak, és be is vált: alacsony szintű nyelvvel kell kezdeni, kevés absztrakcióval. Pl: C, Python. Magasabb szintű nyelvekkel (pl Java és C#) az a gond, hogy sok a "körítés", amit nem fogsz az alapjaitól érteni, így lesz pár dolog, amit csak bemagolsz, nem stabil tudáson fog alapulni, és a szintaxis is sok lesz elsőre.


A Pythont azért is ajánlanám, mert nagyon sok, kifejezetten kezdők számára készült kurzus van belőle, amik ránézésre nagyon jól építkeznek.

2022. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt választottam :)
2022. jún. 24. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!