Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 nap alatt meg lehet úgy...

1 nap alatt meg lehet úgy tanulni 60 darab szóbeli érettségi tételt, hogy bármelyiket el tudjam 6 pontra mondani az 50-ből?

Figyelt kérdés

20 történelem, 20 nyelvtan és 20 irodalom tételről lenne szó.

Mindegyik megvan a számítógépemen kidolgozva, tehát elég kényelmes és átlátható lenne a tanulás.

Szerintetek menni fog 1 nap alatt?


2022. jún. 19. 01:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2022. jún. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tudod időben, térben helyezni a tételeket, már meglesz a 6 pont.
2022. jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Simán.

A törihez ott van az atlasz, meg kapsz forrást. Azt a 6 pontot már csak ezekkel is össze lehet kaparni.

Irodalomhoz ott van a szöveggyűjtemény, illetve ha valamelyik kötelező olvasmányt húzod akkor ott a kötet. Ha mázlid van még irodalom atlaszt is kapsz.

Nyelvtan meg jó esetben megoldható józan paraszti ésszel.

2022. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Mondanám, hogy kizárt dolog, de az ilyeneknek mint te mindig k*rva nagy mákjuk van, az is lehet, hogy 4-5-sel fogsz kijönni.

De őszintén szólva meg sem érdemled a kettest sem. 3 tárgyra sem tanultál ezek szerint lófaxt sem és 1 nappal vizsga előtt találtad ki, hogy jujj, most mi lesz. Még egyetemen sem vetemedtem ilyesmire, hogy 1 nap 60 tétel.


A töri a legkönnyebb, csak sztorizni kell. A magyar kicsit nehezebb, a lényeg, hogy a költő életéből kitudj emelni egy aspektust és ahhoz egy verset hozzárendelni. Pl Ady -> Léda versek. Ez kb már kettes, ha 2-3 mondatot hozzá tudsz fűzni, és az előtted lévő versből pár alliterációt meg ilyen faxságokat bedobsz. Attól mert nem tudod mikor hol született még a kettest meg kell adják.

A nyelvtan a legszopatósabb. Ugyanis nem annyit kell tudni, hogy főnév, melléknév, ige. Én olyan tételt húztam, hogy azt sem tudták eszik e vagy isszák, pedig rendesen tanultam, de imádkoztam, hogy csak ne azt húzzam. Azt húztam. Végül bár kihagytam belőle dolgokat, de mivel szerett a tanár, ötöst adott.

Reménykedj, hogy téged is szeretnek.

2022. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én eddig mindig mindenre az utolsó pillanatban kezdtem tanulni, és nem vagyok szar tanuló. Egyszerűen ha egy hónapja kezdtem volna el tanulni, akkor az elejét elfelejtettem volna mire a végére érek. Egyébként azt meg nem szeretném mondani, hogy hány órát dolgoztam azzal, hogy a tételeim szépen meglegyenek a számítógépemen, és ne szétszakadt füzetekből kelljen tanulnom.

Az írásbelikre sem igazán készültem, matekból megoldottám pár régebbi érettségi első részét, töriből átolvastam egyszer a nagyobb témákat, magyarra meg semennyit sem készültem. Így lett a matekom 51 pontos, a magyarom 53, a törim 60.

2022. jún. 19. 12:01
 6/18 anonim válasza:
26%
Ha neked ennyi elég akkor nyugodtan, ezzel úgy se vesznek fel egyetemre de gondolom nem is célod.
2022. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Önköltséges képzésre jelentkeztem, de valóban nem célom egyetemre menni, csak a szülők akarják
2022. jún. 19. 13:01
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

"Én eddig mindig mindenre az utolsó pillanatban kezdtem tanulni, és nem vagyok szar tanuló."


És most akkor ez jó? Nagyon szerencsés vagy, de ezzel a hozzállással az egész életedben mindig csak lébecolni fogsz, ide oda csapódsz majd, mert vagy megtanulsz majd valamit, vagy lexarod. Ezt nem mindenhol tűrik el.


És már ne is haragudj, de mit jelent, hogy nem vagy rossz tanuló?

A magyar 53, a töri 60...ne is haragudj, de ez borzalmas eredmény. Ez egyetemen kettest ér. De valaki 60% alatt át sem enged.

2022. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
73%
Egyetemre ez sajnos nagyon kevés, ott is lehet (és sokan csinálják utolsó nap "tanulják" meg de itt kb kombináld az összes tantárgyat és az egy vizsga) és igen ez nem tanulás hanem magolás, megjegyzed a dolgokat és ezért felejted el ha rég volt. Tanulni teljesen másképpen kell...
2022. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarból (irodalomból legalábbis) a szöveggyűjtemény segítségével, töriből pedig az atlasz segítségével simán összehozod a minimum pontot. Nem tudom mi a másik két tárgy, de inkább azokra készülj így utcsó este, meg nézd át a nyelvtan tételeket. Ha szerencséd van és olyat húzol, amiből legalább 3-4 mondatnyi tananyag eszedbe jut, meglesz az érettségi.


Egyébként én idén érettségiztem egy bp-i középerős gimnáziumban és bár én rendesen felkészültem szóbelikre, de olyan évfolyamtársakkal szóbeliztem egyszerre, akik közül a fele nagyjából meg sem szólalt a vizsgákon, de a tanárok addig-addig faggatták őket, amíg minden tárgyból a minimumot ki nem hozták belőlük (vagy a szájukba nem adták a válaszokat).


Nekik nem érdekük megbuktatni a saját diákjaikat, még ha azok lusták is voltak megtanulni a tételeket. De azért olvasgasd át amit még tudsz, nem túl kellemes kegyelem 2-esre hajtani.

2022. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!