Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Szerintetek...

Egyetemisták! Szerintetek vennem kéne egy laptopot?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet és sajnos nem vagyok túl jártas abban, hogy mi is kell oda:(

Az egyik barátnőm mondta, hogy ott már nem lehet kézzel jegyzetelni mint gimiben mert minden online van, ő is úgy készül hogy vesz laptopot vagy notebookot merz úgyis azon tanul.


Az lenne a kérdés, hogy ez igaz? Nem jegyzetelhetek hagyományosan mert akkor mindig lemaradok és mindent ki kell nyomtatnom mert úgyis neten van? Vennem kéne inkább egy laptopot és azon írni?


Gazdaságira megyek amúgy ha ez számít



2022. jún. 24. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez változatos.. attól függ te melyiket preferálod.

Sokan laptopoznak, de ugyanannyian írnak is kézzel.

2022. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Lehet írni kézzel, nagyban függ attól, mennyit kell jegyzetelni és mennyire jó a kiadott diasor. Matekos tárgyakat füzetbe érdemes, de ha lesznek jogi, elméleti, közgazdaságtörténeti tárgyaid, azokat jobb laptopon, mert tényleg fárasztó lesz napi több órát írni.
2022. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szakok 90%-án a diákok 90%-a papírra ír. A barátod hülyeséget mondott. A laptopon való tanulás max a covid miatt volt, mert távoktatás volt.

A tempót gépen talán jobban lehet tartani, viszont ott nem nem tudsz spontán rajzolni stb, ha olyan szakra mész.

Ahol papíron nem tudsz nagyjából jegyzetelni, ott géppel sem fogsz tudni, mert úgy hadar az oktató, plusz még kivetít kb 20 másodpercre egy 30 mondatos diát, amin tök más van attól amiről épp beszél. Ja, és van, hogy ezt a diát később ki sem adja. Hanem van egy jegyzet, amit meg kell venni (átlag ilyen 90-300 oldalas tankönyvek), de abban meg nem is az van, amiről órán előadást tartott…

Ez kb az egyetem. 😂

De kb a tárgyak 80%-ához van olyan jegyzet (az egyetem saját könyvboltjában kell megvenni), amiből egy átlag 3-4-est össze lehet kaparni, ha meg meg van a dia a jegyzet mellé, meg a saját firkád óráról, akkor sima az 5-ös.

Kivéve, ha a tanár direkt nem a jegyzetből és nem is a diából kér számon, de még a saját jegyzeted sem ér xart sem.

Szóval hidd el, nem a laptopon fog

múlni.

Mármint ne érts félre. Kell egy számítógép, vagy laptop, hogy a diákat onnan tanuld, meg ott olvasd el esetleg ha van neten elérhető ingyen jegyzet, ott tartod a kapcsolatot a tanárral, azon csinálsz prezentációt este 11-kor stb.

Tehát kell, vagy minimum egy jó tablet, de nem feltétlenül arra, hogy te órára bevidd és abba pötyögj. Nálunk 5 éve csak az vitte be a 300 fős előadásra, aki 800 ezer forintos Mcbook-al járt. XD

2022. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
89%

Hülyeség amit a barátnőd mond, a diákok 95%-a (csak hogy rálicitáljak #3-ra :)) papíralapon jegyzetel.

Vannak olyan tanárok, akik a diasort fel sem töltik óra előtt, csak utána, így teljesen felesleges lenne laptopon követni a tanárt.

Persze ha te jobban preferálod a digitális jegyzetelést, akkor érdemes akár laptopba, akár egy tabletbe befektetni.

2022. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az egyetem miatt nem érdemes. De attól is függ, hogy van amúgy asztali géped, vagy amúgy nincs semmid sem? Mert ha nincs semmid sem, akkor mindenképp érdemes valamit beszerezni, mert hasznos és szükség is lehet rá, viszont ha van asztali géped, akkor nem feltétlen érdemes plusz laptopot is venni.


Amúgy nálunk ugyan van, aki visz magával laptopot az előadásokra, de nagyon senki sem szokott azon jegyzetelni. Nem nagyon szoktam mások laptopját, telefonját bámulni órán, félreértés ne essék, de például láttam olyat, akinek például előadáson a tankönyv pdf-es változata van megnyitva és azt nézni, stb. Szóval aki visz laptopot, azok sem szoktak úgy nagyon jegyzetelni.


Amúgy én is gazdasági szakon vagyok, csak olyan órákon szoktam füzetbe jegyzetelni, mint gazdaságmatek. Szóval olyan órákon, ahol rendesen feladatokat kell megoldani. A többi órán pedig a legtöbb tanár közzéteszi a diasort, én azt kinyomtatom, és max. arra jegyzetelek, de van olyan tanár, akinél a diasor is elég, nem is kell plusz jegyzet. Sőt, voltak olyan tanárjaim, akik egyenesen kimondták, hogy felesleges jegyzetelni, a diasor elég. Én pedig a diasorokat mindig kinyomtatom, mert én nem tudok gépen tanulni, egyszerűen sajnos nekem muszáj papíron látnom a dolgokat. Szerintem a nyomtató az egy fontos dolog egyetemen, legalábbis nekem. :D


Viszont, nálunk a tanárok imádják a zh-kat, vizsgákat számítógépen megíratni, viszont a legtöbbjük nem gondoskodik a számítógépes teremről, hanem oldd meg te, vigyél laptopot vagy tabletet, és írd meg azon a zh-t (telefonon nem engedik megírni, csak laptopon vagy tableten). Valamelyik viszont mondja, hogy akinek esetleg nincs gépe, az jelezze, de a legtöbb csak kijelenti, hogy a vizsgára hozzanak magukkal eszközt. Nyilván ilyen esetben gondolom szintén lehet jelezni, hogy neked nincs erre alkalmas eszközöd, de na. A lényeg, hogy nálunk a tanárok nagyon alapnak veszik, hogy mindenkinek van laptopja vagy pedig tablete, nálunk nagyon rá vannak állva erre az "online vizsga, mindenki hozzon laptopot magának" dologra. De amúgy vizsgákon kívül én még sosem vittem be a laptopomat egyetemre, szimpla előadásokra csak fölösleges lenne.


Amúgy igaza van annak, aki előttem azt írta, hogyha annyira hadar egy tanár, hogy kézzel nem tudsz jegyzetelni, akkor valószínűleg ha géppel írnád, akkor is lemaradnál.


Szerintem amúgy várd meg, míg elkezdődik az év, ha úgy gondolod, később bármikor vehetsz laptopot, de most így előre szerintem fölösleges venni egyet (max. akkor, ha amúgy is akartál volna venni).

2022. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a jegyzetelés miatt kell a laptop vagy számítógép. Mobilon nem fogsz tudni excel táblázatot szerkeszteni, beadandót vagy előadást írni stb.
2022. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemhez számítógép mindenképpen kelleni fog, ha más nem a beadandók megírásához. Ha van egy normális otthoni (kollégiumi) számítógéped, akkor simán nélkülözhető a laptop. Viszont ha az sincs és vennél, akkor szerintem célszerűbb laptopot.
2022. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget:)
2022. jún. 24. 22:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gazdászként pont nem előnyös a laptop (tapasztalat, én is az vagyok), mert sokat számoltok, csomó grafikont, függvényt rajzoltok, stb

Én ipaden jegyzetelek, nekem az jött be, mert minden egyhelyen van, példatárakat, képletgyűjteményeket le tudom tölteni, de ez csak kényelmi dolog, papírral meg tollal is ugyanolyan jól tudsz haladni, tanulni.

2022. jún. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mérnökin kellett. Beadandó, excel, matek, programozás stb. Nélküle el is felejtheted
2022. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!