Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, ti hordtok...

Egyetemisták, ti hordtok magatokkal laptopot órára? Szükséges, vagy esetleg elég a papírra jegyzetelés is?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre szeretnék menni, és gondolkozom, vegyek-e egy kicsi notebookot vagy hasonlót. A laptopom elég nehéz+ új akksi is kéne bele ha azt vinném(3 órát bír töltés nélkül). Nagyon gáz ha füzetbe írok? Lehet úgy tartani a tempót?

2019. febr. 7. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az évek alatt kb. 5-ször láttam olyat, hogy valaki laptopon jegyzetel.
2019. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lapokra írok, meg egy-két matekos tárgyból füzetbe jegyzetelek, ahogy a szaktársaim 99,99%-a.
2019. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez Amerikában menő hogy mindenki laptoppal jár

Itthon nem

2019. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bizonyos órákra (amik nagy előadókban vannak és/vagy dög unalmasak) szoktak a diákok laptopot vinni. De még nem találkoztam olyannal, aki jegyzetelt volna bele. Nálunk szerencsére a legtöbb óra előadásanya nyilvános, nem muszáj jegyzetelni, se jegyzetet venni. A többi órán meg mindenki füzetbe ír. Úgy általánosságban az órai munkákhoz semmi szükség sincs laptopra.
2019. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Órára egyszer vittem, amikor kiselőadást tartottam belőle.

Egyébként kb. félévente pár alkalom van, amikor viszem magammal valahova (pl. szaktársakkal beadandót írtunk, statot gyakoroltunk, kiselőadást terveztünk, ilyenek).

Szaktársaim közül is egy van, aki állandóan hozza a laptopot, ő youtube-on néz gameplay-videókat rajta :'D

Illetve van egy másik szaktársam, akinek notebookja van, és mindig hozza magával, de ő se használja előadásoknál, csak ha eszébe jut valami, megnézi mondjuk, vagy beadandót ír a szünetekben, stb.

Legjobb barátnőm másik szakon van, ő anno azt tervezte, hogy gépre fog jegyzetelni. Egy évig szobatársak voltunk, akkor egyszer vitte magával a laptopot, szintén valami beadandóhoz vagy előadáshoz :D

Illetve egy szaktársam volt, aki egy órán laptopra jegyzetelt, de azért, mert a tanár előre kiadta a diasort, és azt egészítette ki magának.

Maximum akkor lehet hasznos majd egy mindig mozdítható notebook, ha már szakdogát írsz. Én is a végzős hallgatóknál látok inkább laptopot, akik kihasználják a félórás szüneteket, és addig beülnek a könyvtárba egy kicsit dolgozni a szakdogán, vagy ha van egy "lyukas órájuk", akkor is sokszor beülnek és írják.

Egyébként szerintem az első félévben tapasztald ki, hogy mi a jobb, párszor vidd a laptopot, párszor jegyzetelj papírra. Aztán ha úgy látod, szükséged van egy notebookra, akkor majd később megveszed (akár olcsóbban is, mintha félévkezdés előtt vennéd, ott a Black Friday, karácsonyi, év végi leárazások, stb.).

De ha a papírnál maradsz, akkor se fog senki kinézni, megszólni, ne aggódj :) Ha meg valaki igen, az az ő szegénységi bizonyítványa lesz.

(A három óra töltés nélkül amúgy teljesen jó szerintem, nálunk van egy csomó konnektor a folyosókon, szünetekben tudod tölteni a laptopot. Termekben már sajnos csak 1-2 van, ha van. Ingyen wifi is van, ami még egész jó is, szóval ilyen szempontból nagyon pozitív nekem az egyetemünk.)

2019. febr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem hanyagolom még a notebook-témát. :)
2019. febr. 8. 07:37
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Hülye aki órára beviszi a laptopot. Egyrészt a tanárok többsége rühelli ha valakinél meglátja elöl a laptopot, és utána szivatni fog, másrészt nagyon lefogsz maradni a tananyaggal.

1 éve végeztem villamosmérnökin, 1-2 szerencsecsomag volt csak aki laptopra próbált jegyzetelni, mindig tőlünk kéregettek jegyzetet mert nem tudtak mindent lejegyezni, főleg ábrákat nem.

2019. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 edemmester ***** válasza:
100%

Ez erőteljesen függhet egyébként szaktól is, és az órák milyenségétől is. De én a környezetemben lévőkön legkomolyabb problémaként azt szoktam tapasztalni, hogy mivel sajnos Magyarországon a közoktatásban nem tanítanak meg a digitális jegyzetkészítésre, ezért nagyon sokan akik még be is hozzák a gépüket, hamar azon kapják magukat, hogy nem tudnak megfelelő minőségű jegyzeteket készíteni, mert elhasalnak a képleteknél, ábráknál, vagy akár már a tananyag rendszerezésénél.


Ha van valamennyi tapasztalatod digitális jegyzetelés terén, és évkezdés előtt tényleg átgondolod, hogy a különböző problémákkal, nehézségekkel hogyan fogsz megküzdeni, akkor egy laptop, vagy egy nagyobb méretű tablet és egy jó minőségű toll hozzá, plusz néhány esetleges kiegészítő jó társ lehet az egyetemi élet során. Viszont ha most állnál neki nulláról, komolyabb átgondolás, utánajárás nélkül, esetleg olyan szakon ami reálosabb, akkor azt javasolnám, hogy semmiképp nem érdemes belevágni a gépes jegyzetelésbe, valószínűleg csak csalódást, illetve kellemetlenséget fog okozni.


Senki nem fog csúnyán nézni rád ha füzetbe jegyzetelsz, a legtöbb szakon és a legtöbb órán a hallgatók nagyja a mai napig is papírra jegyzetel, vagy ha az előadó előre feltölti a diasort, akkor annak a kinyomtatott verziójának a szélére, és hasonlók. Nálunk legalábbis ez a helyzet. Ha úgy érzed, hogy a papírral magabiztos vagy, akkor nyugodtan írj papírra, azzal mellényúlni nem nagyon lehet. Hogy füzet, vagy papírok+lefűző, vagy pontosan milyen eszköz, az már igazából mindegy is.


Én személy szerint hordok magammal laptopot az órára és arra jegyzetelek, nem volt komolyabb gondom az ábrákkal és az egyenletszerkesztéssel sem, viszont utóbbi például részben azért is volt, mert a fontosabb LaTeX utasításokat tudom fejből, a speciális karakterekhez (pl.: görög betűk fizikára, metszet, unió, részhalmaz, stb.) készítettem magamnak egy home-made makróbillentyűzetet, stb. Úgy gondolom, hogy ha a különböző gyakori problémák megoldására az ember kitalál egy-egy megoldást magának, legyen ez bármi ami neki kényelmes, akkor lehet gépen jegyzetelni. De szükségesnek semmiképp nem szükséges laptop az egyetemista élethez, és általában ajánlani sem szoktam a legtöbbeknek.

2019. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Badarság laptopra jegyzetelni.


Főleg műszaki tárgyaknál... A többinél meg minek egyáltalán jegyzetelni? Nálunk azok úgyis tölteléktárgyak 😂 (villamosmérnök I kar).


Na meg ha írsz, akkor jobban rögzül.

Illetve, ha meg is van adva előadás jegyzet, vizsgára készülésnél pl elengedhetetlen, hogy te magad mit tartasz fontosnak, képletek, stb... Ezzel is csak rögzül a tananyag.


Ha fél-egy A4 oldalon össze tudod foglalni a tárgyat (puska...), akkor tudsz.

2019. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy neked hogyan egyszerűbb, kényelmesebb, praktikusabb és gyorsabb. Én személy szerint gyorsabban írok kézzel és nekem így egyszerűbb, viszont csomóan hordanak magukkal gépet és azt használják. Soha senki nem szólt még nekik, nem is nézik ki őket vagy ilyesmi. Szerintem sok szempontból praktikus a laptop is, mert word dokumentumokat könnyebb rendszerezni, kiegészíteni, javítani, tárolni, "szállítani" mint kötegnyi papírokat, füzeteket vagy mappákat. Én legalábbis ezt nagyon utálom, hogy erre mindig oda kell figyelni, hogy a papírokat ne gyűrjem össze,ne öntsem le, ne keverjem össze, ne tépjem el és mindig vigyem magammal, ha kell, több helyet is foglalnak stb., úgyhogy ilyen szempontból ez valamivel kényelmetlenebb. Viszont tudom, hogy gépen nem tudnék mindent normálisan leírni és kézzel írva csomó mindent meg is jegyzek, a saját kézírásomat látva is könnyebben tanulok. Úgyhogy ez egyéni preferencia kérdése.
2019. febr. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!