Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülhet októberre jól...

Sikerülhet októberre jól felkészülnöm egy középszintű BIOLÓGIA érettségire?

Figyelt kérdés

Minimum 85-90% lenne a cél,

2015 ben érettségiztem abból is, akkor nem tanultam rá közepes lett,

Most újra tanulnam, viszont napi kb 40-60 percet tudok csak szánni rá, mert szezonban dolgozom reggeltől estig,

Szeptembertől lesz több időm, akkor már lesz olyan, hogy napi több órát is tudok vele foglalkozni...

Fontos hogy jól sikerüljön.

Szerintetek ez sikerülhet így?



2022. jún. 26. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát, szerintem a középszintű érettségi nem annyira nehéz, szóval szerintem lehetséges, de akkor szeptembertől csak arra kéne koncentrálnod és tanulnod.
2022. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy most hogy állsz a biológiával lexikális tudást illetően, de ha csak így általánosságban mondanám, akkor a minimum 85-90% tuti, hogy nem sikerülne 3 hónap alatt. Napi maximum egyórás tanulás nagyon kevés, szeptemberben pedig már percekre vagy az érettségitől, akkorra már nagyon felkészültnek kellene lenned egy ilyen célhoz.


Szerintem a jövő tavaszi vizsgaidőszakra halaszd és akkor rengeteg tanulással az alapoktól kezdve, akár egy jó magántanár segítségével szerintem sikerülhet. De akkor már ma el kellene kezdened nagyon keményen tanulni rá, az is 10 hónap és itt van. Arra sem elég napi 40 perc, legalább 2-3 órát rá kell szánj. Ha pedig nincs rá időd mert dolgozol, ne akarj egy fenékkel több lovat megülni.

2022. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szezonban dolgozom a nyáron, reggeltől estig,

Szeptembertől 8 órás munkát vállalok csak, hétvégével...

Viszont szeptember első 2 hetében nem szeretnék dolgozni.

Tavasszal egy emelt pedagógiai ismeretek érettségit is szeretnék tenni, és nyelvvizsgázni is kéne azért gondoltam hogy jó lenne ősszel letenni a közép szintűt....

2022. jún. 27. 23:48
 4/10 anonim ***** válasza:
#2-es válaszoló vagyok. Értem és tökre büszke lehetsz magadra, hogy ennyit dolgozol de szerintem a 85-90%-os középszintű biológia érettségihez ennél sokkal több idő és energiaráfordítás kell. Tudom miről beszélek, én idén érettségiztem biológiából (is) egy középerős gimnáziumban és 83%-os eredménnyel. És tényleg jó voltam bioszból, de szerintem a középszintű biológia az nem egy olyan érettségi vizsga, mint a magyar meg a történelem, amikből józan paraszti ésszel simán megvan az 50%, hanem erre tényleg kell tanulni és tudni, mert igenis nehéz. A szeptemberi két hét nagyon keveset fog érni, ebben biztos vagyok. Esetleg ha legalább szeptemberben egy hónap szabadságot vennél ki, amit végig biológia tanulással töltenél, akkor... de talán akkor sem 90%...
2022. jún. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én emeltre készültem fel 1 hónsp alatt, ott viszont éjjel nappal tanultam és jól fog az agyam, 82% lett. Ez az idő ennyi tevékenység mellett kevés.
2022. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálok korán kelni és több mint egy órát tanulni,

Szeptemberben ha dolgozom is akkor már nem 15 órát, hanem csak nyolcat, így szeptemberben napi 5 órát tudok majd tanulni...

Milyen ötlet az, ha a közép iskolás anyagot átveszen a nyáron egyszer, plusz próbálok gyakorolni is... Aztan szeptemberben újra ismétlem az anyagot és gyakorlok..

Van egy közép es emelt érettségire felkészítő feladatgyűjteményem, azzal gyakorolnék szeptemberben...

Van rá esély hogy sikerül így?

2022. jún. 28. 22:42
 7/10 A kérdező kommentje:

Én minden esetre megpróbálnám.

Tudtok esetleg jó könyvet ajánlani?

2022. jún. 28. 22:44
 8/10 anonim válasza:
Én idén emelteztem biológiából, és kémiából. Őszintén nem tanultam rá magam halálra, bár tény, hogy előtte elég intenzív felkészülésben volt részem, így 90%os lett. Ami fontos, olvasd a követelményrendszert, és én emelt előtt még a bioszférát olvastam át alaposan, részletesen nagyon, de az ember tényleg megértheti belőle az anyagot, egyébként ha bárhol elakadsz, írj nyugodtan, segítek szívesen, akár jegyzetekkel. Szerintem októberig nem lehetetlen, egy közép nem egy nagy valami, egyetemen egy vizsgára jóval kevesebb idő lesz, és több anyagra,szóval hajrá szerintem.
2022. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, azért azt vedd figyelembe, hogy a kérdező 7 (!!!) évvel ezelőtt érettségizett, ergo majdnem egy évtized után kezdi újra a biológia tanulását. Gratulálok az eredményedhez, tényleg. Viszont a kérdező más helyzetben van, mert míg neked az idei 90%-os emelted előtt intenzív felkészülésben részed, addig ő most nyáron kívánja újra átvenni a középiskolás tananyagot, tehát valószínűleg teljesen az alapoktól. Októberig ezt lehetetlen ennyi munka mellett teljesíteni.


Megcáfolnám azt is, hogy nem egy nagy valami a középszintű biológia érettségi, de, nem könnyű. Nyilván ha erre specializálódik az ember gimiben, mint te akkor az emelt sem nehéz mert kitartó tanulással semmi nem az, de egy középszintű biológiát 7 év kihagyást követően az alapoktól indulva 3 hónap alatt napi 1-2 órás tanulással lehetetlen 90%-osra összehozni.

2022. jún. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Szerintem igen, sikerülhet. Lényeg, hogy minden idődet, ami a felkeszülésre szántál azt használd ki. Ha nagyon szeretnéd ezt, akkor amíg bírod, tanulj. Ne add fel és eszedbe se jusson hogy nem fog sikerülni. Csak arra koncentrálj hogy fog. Legrosszabb esetben, jövőre is megpróbálhatod. De szerintem sikerülni fog.
2022. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!