Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni autóvezetés...

Meg lehet tanulni autóvezetés közben angolul? Ha igen, milyen oktató anyaggal érdemes?

Figyelt kérdés
2022. júl. 5. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nulláról semmiképp nem lehet megtanulni kizárólag hanganyagokkal.
2022. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És mondjuk arányaiban mennyit tehet ki az autóvezetés alatti tanulás az egészből? Merthogy elég sokat vezetek s nagy mennyiségű értékes időt lehetne hasznosítani
2022. júl. 5. 20:47
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokat lehet így fejlődni, ha megvannak az alapok. De minimum egy gyengébb középszintig el kell jutni ahhoz, hogy kizárólag a hanganyagokkal tudj tovább haladni. Ha teljesen a nulláról kezdesz, akkor legalább hasonló terjedelemben kell az írásbeli is foglalkozni.
2022. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Alapokat kell szerezni, de utána nagyon sokat fejlesztheted a kiejtésedet és a hallgatással is fejlődni fogsz
2022. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor rögtön lehet autóban is tanulni csak mellette kell autón kívül is?
2022. júl. 5. 21:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet tanulni vezetés közben nem lehet, csak nyelvtudást fejleszteni.


Nulláról nem tudsz elindulni, amit tehetsz, hogy a szintednek megfelelő hanganyagokat hallgatsz, amik amúgy nem vonják el a figyelmedet jobban, mint ha egy magyar nyelvű rádiót hallgatnál.

2022. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És akkor lényegében azt amit azon a héten tanulok azt lehetne a következő héten vezetés közben mélyíteni?
2022. júl. 5. 21:34
 8/18 A kérdező kommentje:
És mit javasoltok az alapok megszerzésére amit aztán kocsiban lehet fejleszteni?
2022. júl. 5. 21:49
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik sajnos. Azt meg lehet csinálni, hogy passzívan hallgatsz rádiót, podcasteket, vagy egyéb hanganyagot, zenét, akármit. De ha még sosem tanultad azt a nyelvet, akkor ezekből nyilván semmit nem fogsz érteni, úgy meg önmagában semmi értelme. Mivel vezetés közben az útra figyelsz, aktívan nem tudsz másra koncentrálni ugye, nyelvtanulásra sem.
2022. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem mindegy, hogy milyen a hanganyag. Kimondottan magyar nyelvtanulöknak szóló, fordítós hanganyag (amelyben elismétlik a mqgyar mondatot idegen nyelven) vagy pedig csak idegen nyelven akarsz hallgatni? A fordítós szerintem nagyon alap mondatok megtanulására jó, viszont nem kezdesz el tőle idegen nyelven gondolkodni. Azokat, amelyekben nincs semmi fordítás, szerintem teljesen kezdő szinten nem érdemes mert nem fogod érteni. Vagyis annyira van értelme, hogy a füled hozzászokik a kiejtéshez. Olyan szövegnek van értelme fejlődés szempontjàból, amit nagyrészt értesz (kb. 80%), de vannak benne újdonságok. Szerintem ez egy autóban fokozottan érvényes mivel nem lehet 100%-ban a hanganyagra koncentrálni. (Én személy szerint nem vagyok a fordításos hanganyagok híve, de mivel van olyan is és sokan azzal tanulnak így arról is írtam.)
2022. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!