Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi tanulmányok szakra...

Nemzetközi tanulmányok szakra szeretnék menni, miből érdemesebb emeltezni?

Figyelt kérdés
Az angol biztos, az emelt magyar és töri között vacillálok. Melyik segítene jobban egyetem alatt?

2022. júl. 9. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer inkább a töri, mint a magyar, de nem az adott tudás, hanem egy szemléletmód miatt.
2022. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dr Sauron ***** válasza:
100%

Én nem mennék ilyen szakra (nappalin semmiképp.)

Ha választani kell,akkor a történelem.

2022. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem történelem
2022. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha magyarból sokkal jobb eredményt tudnál elérni, mint töriből és biztos vagy benne, hogy később nem váltanál szakot vagy kedzenél el egy újat, akkor a magyart ajánlom. A felvételin az a lényeg, hogy a lehető legtöbb pontot érd el, nem fog érdekelni senkit, hogy hogyan szedted össze a pontjaidat, nem fog ilyen szempontból hátrány érni.


Ellenkező esetben a történelem sokkal előnyösebb. Egyrészt a történelmet sokkal több szakon elfogadják, mint a magyart. Ezzel sokkal egyszerűbben tudnál váltani vagy új szakot elkezdeni. Másrészt a nemzetközi tanulmányok szakon is jobban tudnád hasznosítani, mint a magyart.


Összefoglalva sokkal előnyösebbnek tartom a történelmet, de ha nem tudnál jó eredményt elérni vele, de a magyarral igen, akkor inkább azt ajánlom.

2022. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A két opció közül a töri a nyerő. És a társadalomismeret emelthez mit szólnál?
2022. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!