Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire érződik a vallás a...

Mennyire érződik a vallás a keresztény egyetemek világon karjain?

Figyelt kérdés

Mint ismert, a hazai egyetemek jelentős része egyházi tulajdonban van. A nagyobb keresztény egyetemek (Károli, Pázmány) a teológiai karok mellett rendelkeznek világi karokkal is (például: jogi kar). A kérdés azokhoz szólna, akik ilyesféle egyetemek ilyesféle karjain tanultak/tanulnak. Miben éreztétek meg, hogy ez egy keresztény egyetem? Egyáltalán volt komolyabb jelentősége a dolognak az egyszerű hallgató szempontjából?

(Előre tisztázzuk, nem akarok trollkodni vagy bármin felháborodni, csupán őszintén érdekel ez középiskolásként.)



2022. júl. 20. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt kőkeményen 3 hitéleti tárgyunk a képzés során, gyakorlatilag ajándék kreditek.


Pázmányon végeztem, ateista vagyok, de a mennyiség és az előadásmód is okés volt nekem.

2022. júl. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapszakon tudom, hogy van pár hitéleti tárgy, de mivel alapszakon nem oda jártam ezekről nem tudok érdemben nyilatkozni. Mesteren (már oda jártam) viszont már egyáltalán nincsenek, tanárok sem beszélnek a vallásról, nem próbálnak téríteni. Ahonnan észre lehet venni, az az, hogy a facebookra kiírják mikor van mise. (A fontosabb alkalmaknál szokott, de nem kötelező.)
2022. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, elfelejtettem írni, hogy a Pázmànyról van szó.
2022. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Károlin 1 hitéleti kötelező tárgy van, azon túl nincs semmi jele, hogy egyházi egyetem, oda jártam.
2022. júl. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek van ilyen téren tapasztalata osztatlan mesterképzésről? (Egyébként köszi az eddigi válaszokat. Szuperek vagytok.)
2022. júl. 20. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5. Melyik szak érdekel?
2022. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Úgy leginkább a jogász szak, de más szakokkal kapcsolatos tapasztalatokat is szívesen meghallgatok.

2022. júl. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!