Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek üzemmérnök-informati...

Felvettek üzemmérnök-informatikusi képzésre. Szerintetek elég lesz ez egy jó IT-s karrierhez?

Figyelt kérdés

Néztem hogy egy matek tárgyunk van. Ez analízis. Integrálás stb. Viszont néztem hogy a különleges állásokhoz illik tudni statisztikát, lineáris algebrát, valószínűségszámítást...

Tudom hogy ezeket otthon is megtanulhatom magamtól, de ti megcsinálnátok majd bProf után egy proginfó, vagy mérnökinfó mesterképzést? (probléma nélkül lehet rá jelentkezni)

Külföldön mennyire ismerik el igazi diplomaként?


2022. júl. 21. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Jo igen
2022. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

“egy matek tárgyunk van. Ez analízis. ”


Ez kevesebb matek, mint ami turizmus-vendéglátás vagy HR szakon van.


“ a különleges állásokhoz illik tudni statisztikát, lineáris algebrát, valószínűségszámítást...”


Ahova ilyeneket kell tudni, azok min. statisztika, alk. matek MSc-t vagy PhD-t kívánó data science vagy kutatói állások. Az átlag szoftverfejlesztő a négy alapműveletet (se) használja.


“Tudom hogy ezeket otthon is megtanulhatom magamtól”


Pont ezeket (matekot, statisztikát) nem tudod otthon megtanulni magadtól, és főleg, soha nem fogod. Motivációd se lesz rá, mert nem lesz minek.


“ti megcsinálnátok majd bProf után egy proginfó, vagy mérnökinfó mesterképzést”


IGEN!!! Ez nagyon fontos. Mivel


“Külföldön mennyire ismerik el igazi diplomaként?”


Ezekkel a nemzeti találmányokkal mindig csak a gond van. A franciáknak vannak még ilyen csodàs képzéseik (amelyek nem rendes BSc-k, hanem egy fokozattal alacsonyabbak és sehol sem elismertek). Nem mondom, hogy lehetetlen a BProffal munkát találni külföldön, de nem ismerik el BSc-nek. Például külföldi mesterszakra garantáltan nem ezzel fogsz menni.


A lényeg: felvettek, gratulálok!!!! Három alapvető tippem van:


1) Tanulj jól, vedd komolyan! Cél a profinfó mesterszak.


2) Tedd napi rutinoddá a programozni tanulást. Nézz körül a FreeCodeCamp youtube-csatornán és kezdj el tanulni és gyakorolni.


3) Keress gyakornoki munkát vagy csinálj saját projektet, építs portfóliót.

2022. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na igen, de én nem 4 alapműveletet használó programozó szeretnék lenni :)


Köszönöm a tanácsot!

2022. júl. 21. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Akkor az a javaslatom van, hogy kezdd el, és jelentkezz jövőre E MELLÉ (nem helyette) matek vagy alk. közgáz vagy szociológia alapszakra és csináld őket párhuzamosan. Jobb a data science pályához ezek bármelyike, mint egy mérnökinfó.
2022. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akik lefelé pontozgatnak, azok kiírhatnák magukból hogy miért... mert így csak butthurt lehúzásoknak veszem
2022. júl. 21. 23:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről össze-vissz annyi véleményem lenne, hogy az ELTE proginf mester képzés (többi egyetemről nem tudok nyilatkozni) rengeteg matekot igényel és elenyésző informatikát, ezért is részesítik előnyben a matekos tárgyakat.


U.I.: nem pontoztam senkit le, viszont kedves kérdező, ezekre érdemes ráfeküdni.

2022. júl. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!