Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségi felkész...

Emelt magyar érettségi felkészülési tippek? Eddig még csak odáig jutottam, hogy egy darabig kinyomtattam az idei tételeket, viszont az írásbelire nem tudom hogy kellene készülni, annyira kiszámíthatatlan... 🤔📖

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 16:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

79%-os lett az írásbelim. 19/20 a reflektálásom, szóval nagyjából tudom miről beszélek. Az, hogy mik a benyomásaid a versről, ha tudsz fogalmazni nem rizsa lesz, hanem tartalom, aminek súlya is van. Pont ezért mondják szubjektívnek az elemzés részt, mert a vers jelentéséről nem lehet leválasztani azt, amit belőled vált ki, nem lehet csak úgy áthúzni.


Kiindulási pontnak írtam azt, amibe belekapaszkodtál (műfaj, hangnem) 10-es, mert a magam példájából is tudom, hogy hajlamos az ember megijedni és leblokkolni már csak a feladat leírása vagy ez elvárt terjedelem láttán, valamint azt hinni, hogy csak az az elemzés értékelhető, ami professzori szinten van megírva, pedig egy gimnazistának nem kell azt a szintet hozni. Ijesztegetni tudják csak a diákokat kiválóan, motiválni azt már nem.

2022. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 EVA800 ***** válasza:
Nekem 60% lett
2022. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!