Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amúgy tényleg olyan k***anehéz...

Amúgy tényleg olyan k***anehéz az egyetem, mint ahogy azt mondják?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítenek már ezek a megjegyzések, totál elveszik a kedvem az egyetemtől. Nyugtassatok meg, hogy azért túl lehet élni.

2022. aug. 15. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Milyen szak? Amúgy túl lehet élni simán. Idővel hozzá fogsz szokni ahhoz, hogy többet kell tanulni, rájössz, hogy neked hogy megy legjobban a tanulás, és aztán már simán menni fog. Az egyetemnél leginkább az, hogy én például egy vizsgára többet tanulok, mint az egész érettségire. Szóval azért hozzá kell szokni ahhoz, hogy itt bizony több a tananyag, de ennyi igazából.
2022. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

#1-es vagyok.


Meg nyilván lesznek olyan tárgyak, amil nehezebben fognak menni, meg lesz ami könnyebben. Ez természetes. Nekem pl. volt olyan vizsgám ahol 99%-om lett, volt amin pedig 50%, épphogy csak átmentem. Mindkettő hat kredites tantárgy. Lesznek nehézségek, de ha nem vagy lusta tanulni, akkor nem lesz problémád.

2022. aug. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem, melyik szak?

Jártam olyan szakra, ami egy meseszak volt és olyan érzésem volt végig, mintha 2 évig kutatók éjszakája lenne, majd egy random diplomamunka... Ez volt a mesterszak.


Alapszakon nem fogok szépíteni, vért hugyoztam, hogy azok között lehessek, akik csúszás nélkül végeznek.

2022. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm a válaszokat. BTK lesz, azon belül meg orosz szak.
2022. aug. 15. 20:17
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát nagyban függ attól, hogy hova mész, szereted-e, milyenek az alapjaid meg a képességeid.


Nekem pl baromi egyszerű eddig. Most leszek végzős (matek) bsc-n. Nagyon erős gimibe jártam, nagyon szadista tanárhoz voltam szokva, nagyon jó alapokkal érkeztem, sokkal nehezebbet vártam. És gyorsan, könnyen tanulom ezt. Minden más sokkal nehezebb lenne.


Azért elég sokan túlélik.

2022. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Bölcsészet azért jóval egyszerűbb mint a mérnöki és tudományos irányzat.


Szerintem egyébként az egyetem nem nehezebb csak másabb. Középsuliban írtad a dolgozatokat heti-havi szinten és figyeltek a tanárok arra hogy ne maradj le.


Egyetemen senkit se fog érdekelni h miért nem tanultál épp, ha nem tudod egyes és kész, jössz máskor.

Plusz általában van 2 ZH időszak ahol sokkal több az anyag, cserébe a többi időszakban semmi nincs. Vizsga időszakba meg kb annyit kell tanulni mint egy érettségire csak közbe nincsenek óráid és van ~6 heted az 5-10 vizsgára. Ha félév közbe tanultál és nem csak elcseszted az időt akkor nem vészes, h viszont igen akkor jönnek az 5-6 órás alvások

2022. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszakokra általában jellemző, hogy minél magasabb szinten van az ember előzetes nyelvtudása, annál könnyebben veszi. Ahol nulláról indul a nyelvtanítás, ott mindenkinek oda kell tenni magát, muszáj sokat foglalkozni a nyelvvel az egyetemen kívül is, intenzív lesz. De jó lesz, ne aggódj. Szorgalommal menni fog.
2022. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szakfüggő is, de amúgy igen, általában nézve tényleg elég nehéz, de simán túlélhető. Ha rendesen tanulsz, akkor simán teljesíthető. Én sokkal jobban szerettem, mint a középiskolát, pedig jó jegyekre hajtottam és nagyon sokat tanultam, hogy legyen ösztöndíjam.

Szóval ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet, mert jó lesz és remélhetőleg te is élvezni fogod összességében, még ha lesznek is húzós időszakok.

2022. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

6. “ Bölcsészet azért jóval egyszerűbb mint a mérnöki és tudományos irányzat.”


Először is a bölcsészet is “tudományos irányzat”. Másodszor is megnézném a fejed sumer szövegolvasáson, mennyire “egyszerű” neked a bölcsészkar. :D

2022. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészként, ha nem szín ötös szeretnél lenni azért nem leszel egy idegroncs valószínűleg. Nagyon ember és szak függő, hogy hogyan éli meg az egyetemet. Én maximalista vagyok természettudományon és így rengeteg időmet elviszi a szorgalmam. Idegbajos is vagyok rendesen, mert ami 91% az nem jó, az nem elég. Rajtad áll leginkább, ha elég az átcsusszanás akkor vígan bulikázhatsz is.
2022. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!