Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a középfokú végzett...

Mit jelent a középfokú végzettség?

Figyelt kérdés
Most már nagyon bekavartak.Az egyik munkamegbeszélésen érettségit emlegetnek a másikon diplomát.Valaki magyarázza már el, legyen szíves!!!
2010. szept. 24. 01:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

"egy gyenge szakmunkás elme és egy éles érettségis ég és föld"


Röviden: Anyukádat.

Hosszabban kifejtve: Az érettségi egy nagy semmi! Több ismerősöm is van aki olyan hülye, mint a s*gg mégis van érettségije. Annyit tudnak angolul, hogy "yes" meg "no" mégis megvan az érettségije.

Egy szakma elvégzése tanúsítja azt, hogy van egy szaktudásod. Tudsz dolgozni valamiben/értesz valamihez. Az érettségi mit is tanúsít? Milyen valós, hasznos tudás van mögötte? Semmi.

2021. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

Érettseégi elméletileg egy általános műveltségi szintet kéne hogy biztosítson (természetesen ez nem mindig van így), míg a szakmunkásképzőkben elsődlegesen az adott szakma megtanítására fókuszálnak. Ennyi a különbség.


De az tény hogy a szakmunkások könnyebben elhelyezkednek, meg alapból nagyobb fizetést is kapnak, viszont egy szakmunkás végzettséggel nem mehetsz egyetemre/főiskolára.

2021. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Ferjoe01 válasza:
53%
Bakker,de nagyra van némelyik ember az érettségivel.Az minden de nem tudás.Bevan csak magolva.Megnézném 2 év múlva az érettségi vizsga után,hogy mégegyszer le tudná e vizsgázni,aki ilyen menő,hogy így beszél róla.De 10 év után biztos,hogy nem,hacsak nem tanulja folyamatosan a sok sablont.Egy szakmunkást 50 év múlva is elküldhetne bárki vizsgázni,nem hogy ugyanúgy,hanem külömbül vizsgázna,mint mikor tanulóként vizsgázott.Ha én megtanulok egy könyvet kívülről szó szerint,mondjuk pár év alatt,akkor én nagyon okos vagyok?Szerintem egyáltalán nem,mert csak egy sablon szart tanultam,amire pár év múlva nem is emlékszem majd.Egy kicsit el vannak tájolódva az emberek,akik annyira vannak az érettségivel.
2021. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Utolsó vannak leszikális és gyakorlati tudások. Nem felejti el az érettségiző sem,ha abban dolgozik vagy használja.

Én szakmát és érettségit is végeztem,mert önmagába tényleg mai világba a nagyon alap, de jó ha van sőt.

2022. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"de nagyra van némelyik ember az érettségivel."

Senki nem mondhatja hogy nem nyelvvizsgáztam angolból, és nem érettségiztem, hiszen bizonyítványt is állítottak ki róla, ezen nincs mit tagadni. Mi a baj ezzel?

2023. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Sok ember nem is tud elhelyezkedni egy sima érettségivel, mert egyszerűen nem ért semmihez.🤷‍♂️

Egy szakmunkást megtanítanak egy szakmára amiben majd tud dolgozni, pénzt tud keresni.

nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!