Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az Óbudai Egyetem YBL...

Milyen az Óbudai Egyetem YBL Miklós Építéstudományi Kar Építészmérnök szaka?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy milyen a képzés, mennyire nehezek a tárgyak, milyen a légkör. És ha tudtok, pár plusz információt is szeretnék a szakról, ami csak eszetekbe jut.

2022. aug. 21. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Épìtőiparban dolgozom mérnökként, de se az épìtőt sem az épìtészt nem ajánlom. Tervezési vonal csak vállalkozóként jó amihez tőke és rengeteg idő és jogosultság kell a végzés utan. Sőt, sok tervező cég még be sem jelent hanem okosba szurken fizeti, az amúgy sem túl magas mérnöki fizetést. Kivitelezés (helyszíni munka) sz már kicsit jobban fizet de sajnos sok cégnél nem a napi 8 órás munka van hanem rengeteg túlóra netán hétvége munka is. És azert oda jó kiállás, stressz türő képesség és határozottság kell. Ha a nyakadra osztanak épìtésvezetöként 15 segédmunķást amire jut kB 2 szakember oda elég tokosnek kell lennie, hogy tartsd az ütemetervet és jól is csináltasd meg a dolgokat. Ez heti 50-60 órában nagyon keveseknek való. Én megmondom őszintén, hogy azt tanacsolnám, hogy keress valami jobb iparághoz kapcsolódó mérnöki területet, ahol napi 8 órában lehet jó fizetést keresni.
2022. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Idéznék egy részletet:


Fontos lenne a korrekt bérezés, emberi, családbarát munkaidő. A cégek szeretik hirdetni, hogy »versenyképes fizetés« és »rugalmas munkaidő«, de a legtöbb cégre ez aligha igaz ma Magyarországon. Manapság egy kőműves vállalkozó könnyedén megkeres kétszer-háromszor annyit, mint egy egy-két éve a szakmában dolgozó építőipari mérnök. Ne csodálkozzunk, hogy annyi fiatal hagyja el a pályát vagy megy el külföldre

2022. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Következő tanévben fogok magasépítő technikusi vizsgát tenni. És tudom, hogy nehéz érvényesülni (főleg lányként) az építőiparban, de az építészmérnök áll hozzám legközelebb. Pláne úgy, hogy már 5. éve fogom tanulni az építészetet, így nem túl sok más lehetőségem van mert más tantárgyakra nem igazán fókuszáltunk a szakmaikon kívül.
2022. aug. 21. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
És egyébként inkább tervezés vagy kivitelezés érdekel?
2022. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tervezés, de igazából mind a kettőre nyitott vagyok.
2022. aug. 22. 09:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!