Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgakurzuson általában...

Vizsgakurzuson általában szigorubb vagy engedékenyebb az oktató?

Figyelt kérdés
Állíthat össze emiatt bika nehéz feladatsor csak azért mert ezzel több munkát adtunk neki vagy inkább átrugdos?

2022. aug. 25. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgakurzusok sztem kb ugyanolyan nehezek mit a simák
2022. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mindenhol így van-e, de ahova én jártam, a vizsgakurzus csak papíron volt külön kurzusként adminisztrálva. Mindig az aktuális évfolyammal együtt volt tartva a vizsgakurzusos vizsga. Nyilván látszott hogy ki milyen kódon vette fel a tárgyat, de a követelmény ugyanaz volt.
2022. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2-es válaszolóval egyetértek, nálunk is így működik. Hiába veszed fel vizsgakurzusként, ugyanazokra a vizsgaidőpontokra fogsz tudni jelentkezni, mint aki nem vizsgakurzusként vette fel, szóval ugyanabban a teremben, ugyanabban az időpontban fogod megírni a vizsgát, mint azok, akik nem vizsgakurzusosok. És én még olyat nem láttam volna, hogy kiderítették volna a vizsga elején, hogy ki a vizsgakurzusos, és más feladatsort adtak volna neki, mint a többieknek. Szóval nem tudom, hogy nálatok ez máshogy működik?
2022. aug. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szokott lenni, ahogy a 2-es és 3-as válaszoló írja. Kivétel az az eset, mikor egy tárgy pl. csak őszi féléves, de valakinek tavasziban kell belőle vizsgakurzus, hogy végezni tudjon. Ilyenkor értelemszerűen csak vizsgakurzusként van meghirdetve a tárgy, egyébként nincs. Szóval ilyen esetben állíthat simán nehezebb követelményt a vizsgázó elé a tanár, de nem hiszem, hogy ilyennel szórakoznának.
2022. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #4 írja, keresztfélévben is lehet vizsgakurzus, akár csak néhány hallgatónak.


Én vizsgakurzuson is mindig azonos jellegű feladatsort állítok össze, szándékaim szerint azonos nehézségűt, mint egyébként (ugye a feladatok nehézsége objektíven nem ítélhető meg, egy adott feladatot a hallgatók egy része könnyűnek, más része nehéznek ítéli meg). Bevallom, szoktam magamban morogni, ha egyetlen vizsgázó miatt kell új feladatsort gyártanom, de ez természetesen nem hat ki a nehézségére - hülye lennék megszivatni, még a végén megbukik és még egy feladatsort ki kell találnom :)


Ha a vizsgakurzussal együtt fut normál kurzus is, akkor természetesen ugyanazt a feladatsort írja mindenki.

2022. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettes válaszolóval egyetértek, nekem is ilyen volt az nem különbözik
2022. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!