Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konzulens felkérésekor mit...

Konzulens felkérésekor mit "illik" írni?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatom elkészítéséhez szeretnék felkérni egy oktatót belső konzulensnek. Mit szokás vagy mit kell tartalmaznia egy ilyen e-mailnek?

2022. aug. 28. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Tisztelt ...!


Utolsó éves ... szakos hallgató vagyok és következő félévben esedékes számomra a szakdolgozatom elkezdése. Az általam választott téma a ... / leginkább a ... témakör érdekel és ezzel kapcsolatban fordulok Önhöz. Amennyiben lehetséges, szeretném kérni a segítségét a munkám elkészítésében, mint belső konzulensem.


Válaszát előre is köszönöm!


Xy


Ha visszaír, hogy van rá kapacitása, majd megbeszélitek bővebben, addig fölösleges részletezni szerintem.

2022. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

megszólítás: Tisztelt Tanárnő/Tisztelt Tanár Úr!

Leírod ki vagy, nagyjából milyen témában akarod írni a dolgozatot (ezt még közösen úgyis pontosíthatjátok), és megkérdezed, el tud-e vállalni.

elköszönés pl. Üdvözlettel

2022. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Jól leírták előttem is, teljesen megfelel szerintem is úgy. Visszanéztem, én is hasonlóan kértem fel: megszólítás, ki vagyok, honnan ismer (jártam órájára), nagyjából milyen témán gondolkoztam (de a részleteket úgyis egyeztetitek, meg segít meghatározni), miért rá gondoltam, “tudunk-e ezzel kapcsolatban egyeztetni?”, köszönettel xy.
2022. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Egy egyetemen tanuló fiatal nem képes öt mondatban megfogalmazni a kérését levél formájában. Nem 100%-ban a Te hibád, kérdező. Az alapfokú oktatás csődje.
2022. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Képes vagyok megfogalmazni és önállóan megfogalmazott e-mailt küldtem, azonban nem voltam benne biztos, hogy ebben az esetben van-e valamilyen formalitás, amit mindenképp bele kell írni és nem gondoltam rá.


De már vártam a hasonló megjegyzéseket.

2022. aug. 28. 23:15
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
Ez akkor is katasztrófa. :( Sajnálom.
2022. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mi ebben a katasztrófa?

Az, hogy nem akartam semmi infót kihagyni egy e-mailből?


De ha konkrétan tudni akarod arra voltam kíváncsi, hogy az adott témafelvetést mennyire szokás/érdemes még az elején részletezni.


Semmi katasztrófa nincs ebben

2022. aug. 31. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell a témát konkrétan megadnod, hacsak nincs valahova kiirva hogy milyen témái vannak. Inkább írd le neki, hogy mi az ami téged érdekelne.
2022. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as! Igen, köszönöm már választ kaptam rá korábban, csak vannak bizonyos emberek akiknek az élet is fáj és szeretnek mindenbe belekötni.
2022. szept. 1. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!