Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beiratkozás után mehetek már...

Beiratkozás után mehetek már órákra egyetemen?

Figyelt kérdés
Az első nap iratkoznék be, amikor lennének óráim, beiratkozás után egyből él a hallgatói jogviszony, egyből mehetek órákra?
2022. aug. 31. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mármint személyes beiratkozás? A jogviszony él, viszont a tárgyaid fel is kéne venni.
2022. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A neptunban már felvettem a tárgyakat.
2022. aug. 31. 13:01
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Persze. Ha be vagy iratkozva, és fel is vetted a tantárgyaidat, akkor mehetsz órákra. Mondjuk ez nekem kissé fura abból a szempontból, hogy nálunk pl. beiratkozás az nem az első napon volt, illetve az ismerőseimnek sem, hanem az azelőtti héten. Viszont amúgy ha be vagy iratkozva, akkor mehetsz órára, sőt, még ha nem is vagy beiratkozva, akkor is sok órán nem is érdekli a tanárt, hogy ki megy be órára. Szóval nyugodtan menj órára.
2022. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Itt se az első napon kezdődött a beiratkozási időszak természetesen. De csak akkor tudom intézni.
2022. aug. 31. 13:16
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik egyetemről van szó, de a beiratkozásra (tehát mikor személyesen bemész és hallgatói jogviszonyt létesítesz) előre kijelölt nap szokott lenni, és nem lehet csak úgy máskor intézni ezt. Nálunk például meghatalmazott útján kellett beiratkozni azoknak is akik nem tudtak ott és akkor személyesen ott lenni, tehát a meghatalmazottjuk ment el helyettük a beiratkozási lappal, az irataik fénymásolatával stb. a megadott időben. A tanulmányi hivatalt hívd fel nagyon sürgősen, mert ha nem iratkozol be, érvényét veszti a felvételi határozat. Az első nap odamenni késő.
2022. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Itt nincs kijelölt nap, szept 5-ig leadható. Vagy az orientációs napra gondolsz?
2022. aug. 31. 15:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ötös valószínűleg a beiratkozásra gondolt. Nálunk is csak 1 napon lehetett.
2022. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs kijelölt 1 nap. Akkor ezek szerint szept.5-én is beiratkozhatok. Nem?
2022. aug. 31. 15:35
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A TO-t kérdezd meg.
2022. aug. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, biztos vagy benne, hogy nincs kijelölt 1 nap a beiratkozáshoz? Az egyetemed honlapján mi van kiírva pontosan?

Azért kérdezem, mert az elsőévesek beiratkozása jellemzően szakonként, napra be van osztva, hiszen több száz hallgatót érint ez, elég nagy káosz lenne ha mindenki össze-vissza menne tetszőleges napokon.

A regisztrációs időszak a Neptunos ügyintézésre vonatkozik (félév aktiválása, ami NEM egyezik meg a beiratkozással, tárgyfelvétel stb.).

2022. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!