Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz hogy ha orvosnak tanulsz...

Igaz hogy ha orvosnak tanulsz akkor elveszíted a huszas éveidet?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 22:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

#9: Egy ilyen rendszerben, ha meggondolod magadat a továbbtanulással kapcsolatban, akkor még éveket kell tanulnod, hogy felkészülhess egy egészen más szakra.

Aki pedig már 14-15 évesen tudja, mi akar lenni, annak ott vannak a technikumok.

2022. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit amúgy azért furcsállom, hogy ezt kb. mindenki tényszerűen adja elő, hogy az orvosin vizsgaidőszakban napi 8-10 órákat KELL tanulni, és az másképp nem megy. Tavaly nyáron a szakorvos jelölt haverommal konkrétan kicsit össze is vesztünk ezen, mert ő se csak azt mondta, hogy ő így csinálta, hanem ő is bevállalta azt az állítást is, hogy az orvosin ilyet muszáj csinálni, azt muszáj így csinálni, másképp nem megy. Jó nagyot nézett, amikor közöltem vele, hogy ez, hogy ilyet muszáj csinálni, ez biztos nem igaz, és hogy ezt én azért merem ennyire magabiztosan állítani, mert én, aki itt ülök mellette szintén diplomás orvosként, és együtt dolgozunk, ilyet SOHA nem csináltam. Úgyhogy nem, nem igaz, hogy ez csak így megy. Kinek hogy. Nekem egy napra 3, max 4 óra tanulás volt a rekordom, de azt is bőven nem összefüggően, és ez is talán 5-ször vagy hatszor fordult elő. Egyébként ilyen napi 1-2-3 órákat tanultam a vizsgaidőszakokban, nem egy nap tanultam intenzíven, hanem sok időt hagytam a vizsgák előttre, amennyire csak bírtam, széthúztam a vizsgáimat. Emiatt persze jópárszor kicsúsztam a normál vizsgaidőszakból, 2-3 olyan tárgyam volt, ami CV-ként lett csak meg a keresztfélévben, és majdnem minden nyárra is jutott vizsgám, de időt nem veszítettem, ténylegesen sose csúsztam, mindig minden vizsgám meglett az adott éven belül, úgyhogy ezzel együtt a minimális idő alatt, 6 év alatt végeztem el az SE-ÁOK-t csúszás nélkül. Úgyhogy nem, ez az állítás nem állja meg a helyét.

aug. 15. 08:16

2022. szept. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

Én az vizsgaidőszak elejére zsúfoltam mindent, hogy a következő szorgalmi időszakig sok szabadidőm maradjon, UV nélkül, summa cum laude megoldottam a 6 évet. Nekem kellett kamikáze módon tanulnom ehhez, bár a végére a megszerzett rutinnal már könnyebb volt.

Nálunk is volt néhány nagyon okos ember, akiknek alig kellett tanulniuk, én nem tartoztam közéjük, én csak átlagosan vagyok okos:)

2022. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!