Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban 50-60 db könyvet kell...

Valóban 50-60 db könyvet kell elolvasni töri szakon egy félévben?

Figyelt kérdés
Az összes kötelező irodalmat el kell olvasni? Hogy marad így idő bármire is?
2022. szept. 6. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Nem. A tárgyakhoz rendelnek szakirodalmat, egy félévben olyan 10-12 tárgy van és általában 1 kötelező irodalom van.
2022. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, tehát az 1 tárgyhoz rendelt 10-15 könyvet nem kell mindet elolvasni? Mondjuk kicsit brutál lenne tényleg. :D
2022. szept. 6. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tárgyanként 4 könyv volt átlagban, de inkább úgy mondanám, hogy kb. 1000 oldal / tárgy. De ez ókori keleti szakon volt, a közös tárgyainkon buktak a mezei történész hallgatók zsinórban.
2022. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most végzek töri tanárin, kb ugyanazt tanuljuk mint alap+mesteren, hááát én végigsunnyogtam mind az 5 évet és bármit megtettem, hogy ne kelljen leülni elolvasni az Európa ezer évét, meg én elviseltem a szégyent is ahogy csöndben ülök szemináriumon és csúnyán néz (jogosan:D) a tanár mert már megint nem olvastam el az órára a kötelezőt (de valahogy mind a négy szigorlatom ötös lett).

Szerencsére vannak lelkes hallgatók, akik kijegyzetelik a szakirodalmakat, én nem egyszer fizettem ilyenekért ha vizsga múlt rajta (elmegyek dolgozni 8 órát, keresek 10 ezret és odaadom, és akkor nem az van hogy a könyv fölött ülök hetekig és még ki sem jegyzeteltem). Ha lelkiismeretes vagy, akkor minden hétvégén csak olvasni fogsz. Nem csak a szemináriumokra kell, hanem a vizsgákra is előre, mert a vizsgaidőszakban nem lesz időd elolvasni az 1000 oldalt per tárgy, ahogy valaki írta.

Szóóóval ja, kell egy kis perverzió a szakhoz, ami bennem nem volt meg, én nem szeretek olyanokat tanulni amit soha sehol nem fogok újra hallani mert kb 2 ember kutatja az egész országban, de én egy bunkó paraszt vagyok

Ha érzel egy kis affinitást magadban, akkor hajrá

2022. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!