Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erre hogyan reagálnátok...

Erre hogyan reagálnátok kedves szülők?

Figyelt kérdés

A férjemmel nem tudunk dűlőre jutni, még abban sem, hogy holnap mit mondjunk a szülői értekezleten. Az ikreink ugyanabban az osztályban tanulnak, nagyon jó a közösség, konkrétan ezek a gyerekek már 12, vagy akár 15 éve is együtt tanulnak, ki mikor csatlakozott. 28 gyerekből néhány felpaprikázta a többieket, hogy érettségi szünetben, menjenek el 7 napra osztálykirándulás égisze alatt Horvátországba, mivel ők 5 osztályosba járnak.

Ez az év elején lévő szülőin vetődött fel. Na most az a probléma, hogy erre anyagi lehetőségek miatt csak 20 gyerek tudna menni, viszont a szülőket és a gyerekeket hidegen hagyja, mi lesz a többivel. Mi kifizetjük, ha menni akarnak a mieink, de nekem ezzel vannak aggályaim. Az osztálynak anyagilag nincs középrétege, vannak alsó középosztály, és egyértelműen felsőosztály beliek. Az jelenleg nem járható, hogy összedobjuk nekik is, mert ezt senki sem szeretné, őszintén, én sem szívesen támogatom más gyerekét, viszont most úgy van, hogy a tanárok is egyre inkább hajlanak a kirándulás megvalósítása felé még ezen feltételekkel is. Mit kéne mondanunk a szülőin?

A férjem azt mondta, hogy felesleges a többivel foglalkozni, nekem valahogy ez nem tetszik.



2022. szept. 28. 12:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

8

Makarska környékére lebuszozni 4 napra még úgy is kevés, ha éjszaka utaznak, az pedig a veronai buszbaleset óta meg van tiltva iskolás csoportoknak.

2022. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld like!


Én tegnap este azzal hívetam fel a tanárokat, hogy menjenek a gyerekek a Pálkövei táborba. Összesen lenne fejenként 20.000, és ebben az étkezés is benne van 3 napra, két éjszakára.

A június végi fakultatív kirándulás emellett nagyon jó ötlet, mindenképpen felhozzuk a szülői értekezleten.

2022. szept. 29. 12:37
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 mikor ezt javasoltam, nem tudtam, hogy Makarskába mennek. Nyilván így nem opció.
2022. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A tanár feladata, hogy az aranyközéputat megtalálja, hogy senki se maradjon ki, senkit se alázzanak alamizsnával.


3 nap,itthon, ezer lehetőség van az élménydús együttltre.

2022. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, ha a magániskola felvesz csóró, de okos gyerekeket, akkor nem úgy kellene hozzáállni, hogy ők maradjanak ki minden drága programból, ugyanúgy a közösség részei. Másrészt, én nem azt mondanám, hogy a szülők dobják össze, semmi közük ahhoz, hogy az iskola milyen okos, de csóró gyerekeket enged be. Nálunk ÁLLAMI iskolában a hátrányos helyzetű, szegény gyerekek az ISKOLÁTÓL kaptak anyagi támogatást, az ISKOLA ÁLLTA a programokra való költségeiket. Egy magániskolában csodálkoznék, ha erre nem lenne pénz. Egyébként, nálunk Ausztriába volt szervezve kirándulás, de úgy, hogy váalszthattunk, hogy 5 nap Bécs, több programmal, vagy 3 nap Bécs. Az 5 napot a csoport fele fizette volna meg, a másik fele nem, így maradt a 3 nap, amit mindenki meg tudott fizetni, és talán 2-3 gyereknek kellett csak az iskolától pénzt kérnie erre, amit meg is kaptak. Ha mindenáron külföldre akar menni az osztály, akkor azt is lehetne javasolni, hogy kevesebb időre menjenek, és persze kapjon a 8 gyerek támogatást. Egyébként, ez jogilag is egy kirekesztő, szegregáló hozzáállás. Az iskola felvette ezeket a gyerekeket, akkor maximálisan legyenek az osztályközösség részei, és ne legyenek anyagi hátterük miatt megkülönböztetve. Ha én lennék az egyik ilyen gyerek szülője, már rég kivertem volna a balhét az igazgatónál is. Csak azt nem értem, hogy ennek a szerencsétlen 8 gyereknek a szülője miért nem megy be, miért nem fognak össze, miért nem intézkednek ők.
2022. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!